Hlavní navigace

ČSA v letní sezóně posílí nejvíce lety do západní a jižní Evropy

Koncem března vstupuje v platnost nový letní letový řád Českých aerolinií (ČSA). Společnost v něm posílí frekvence letů především do nejžádanějších destinací v západní a jižní Evropě. Na většinu těchto linek budou nasazena nová letadla Airbus A319 a A320. Letní letový řád bude platný od 25. března do 27. října 2007.

Sdílet

„Po letech významné expanze se ČSA zaměřují hlavně na stabilizaci celkové nabízené kapacity a zvýšení počtu spojů do perspektivních destinací,“ řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák.

Více frekvencí v porovnání s loňským rokem ČSA nabídnou do velmi žádaných destinací jako je Moskva, Madrid, Amsterdam, Brusel nebo Košice. Do Moskvy, Madridu a Bruselu zavádějí ČSA třetí linku denně a do Amsterdamu a Košic čtvrtý denní spoj.

Několik frekvencí navíc ČSA přidají také na linkách do Jekatěrinburgu, Samary, Jerevanu a Kyjeva, nebo do pobaltských zemí do Rigy, Vilniusu a Tallinnu. Nové lety přibudou také na sever Evropy, například do Stockholmu a Osla. Posilovat se budou rovněž lety na prioritní trhy jako je Itálie, a to například na letiště Boloňa, Řím a Milán, nebo do Německa na letiště Frankfurt, Düsseldorf a Stuttgart. Nové frekvence též přibudou na lince do Záhřebu, Istanbulu, Bukurešti, Sofie, Krakova a Žiliny. Kapacitu na posílení nejžádanějších linek ČSA získají redukcí některých méně obsazených frekvencí například na lince do Londýna na letiště Stansted nebo do Splitu, Larnaky, Sarajeva a Skopje.

Od května začnou ČSA také nabízet v codesharové spolupráci s Deltou Air Lines přímé spojení z Prahy do americké Atlanty. Spoj bude provozován čtyřikrát týdně a v hlavní letní sezóně od 4. června do 1. září dokonce pětkrát týdně. Na linku bude nasazen letoun Boeing 767 Delta Air Lines pro 195 cestujících.

Díky změnám časů odletů se výrazně zlepší přípoje na návazné lety a to například u linek do/z New Yorku, Toronta, Ostravy, Bratislavy, Košic, Varšavy a Budapešti. Také dopolední linky z Prahy budou lépe zapojeny do systému přípojů. Cestující s přestupem v Praze tak budou moci využít mnohem více návazných letů. K dispozici je i nabídka asistence při přestupu na návazné spoje v rámci příletového servisu ČSA na ruzyňském letišti, kdy je zdarma zajištěno přednostní odbavení na transferových přepážkách a bezpečnostních kontrolách.

ČSA v letní sezóně také nabídnou více letů v časech, které jsou zajímavé především pro obchodní klientelu. Její podíl se na letech Českých aerolinií stále zvyšuje. V loňském roce tvořili obchodníci 13 procent všech cestujících na linkách ČSA. Počet cestujících v business třídě ČSA se meziročně zvýšil o šest procent.

Počátkem dubna začne také pravidelně operovat letoun Airbus A310 Českých aerolinií z indické Bombaje na linkách do Bangkoku, Hong Kongu, Dillí a Kuala Lumpur, a to v barvách společnosti Air India. ČSA uzavřely s Air India smlouvu na roční pronájem letadla i s posádkou poté, co ukončily provoz ztrátové linky do Dubaje.

V letošní letní sezóně budou ČSA přímo létat do stovky destinací ve 40 zemích. Celkem ČSA plánují v období od 25. března 2006 do 27. října 2007 uskutečnit přes 46 800 letů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).