Hlavní navigace

ČSA uzavřely smlouvu na přepravu irského rugbyového týmu

České aerolinie (ČSA) uzavřely smlouvu na přepravu irského rugbyového týmu Munster. Irští rugbysté poletí letounem ČSA Airbus A321 dnes na utkání evropského poháru s CS Bourgoin-Jallieu z Corku do Ženevy. Zpět se tým bude vracet hned po nedělním utkání.

Sdílet

Munster je irský rugbyový tým z jihovýchodní oblasti Irska, který vznikl v roce 1880. Před třemi lety vyhrál Keltskou ligu; v současnosti je v Keltské lize na sedmém místě. V evropském poháru se v neděli utká s týmem CS Bourgoin-Jallieu, který se pohybuje na vrcholu francouzské soutěže již deset let.

Ze zahraničí si charterové lety ČSA objednává stále více zákazníků, ať již cestovních kanceláří nebo i firem mimo cestovní ruch, například právě sportovní týmy. Kromě rugbyového týmu Munster budou letos ČSA přepravovat například fotbalovou reprezentaci Irska na utkání do italského San Marina. „Jednáme také o další přepravě irského týmu na letošní rugbyový turnaj v Římě nebo na fotbalové utkání v Leedsu,“ poznamenal ředitel charterů ČSA Zdeněk Prejzek.

Mezi objednavateli charterových letů ČSA figurují sportovní týmy stále častěji. ČSA například přepravují českou hokejovou reprezentaci nebo hokejový tým Sparty Praha. Sportovci patří mezi náročné klienty. Vyžadují obvykle jiný catering na palubách než běžní cestující. Především cestou na utkání nebo šampionát požadují servírování lehčích jídel. Složitější bývá také přeprava mnohdy velmi cenného sportovního vybavení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).