Hlavní navigace

ČSA úspěšně absolvovaly mezinárodní bezpečnostní audit IOSA

České aerolinie (ČSA) úspěšně absolvovaly bezpečnostní audit mezinárodní letecké organizace IATA (International Air Transport Association).

Sdílet

Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu. Letecké společnosti zapojené do programu musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality. České aerolinie jsou jediným dopravcem registrovaným v ČR, který je podle standardů IOSA certifikován.

České aerolinie splnily veškeré požadované standardy a audit absolvovaly bez jediného nálezu. Audit plnění požadavků IOSA probíhal v Českých aeroliniích začátkem června. Provádělo ho šest auditorů společnosti ARG/US PROS, kteří prověřovali více než 900 požadavků IATA na letový, pozemní a technický  provoz, včetně ověření požadavků na přepravu zboží, na řízení lidských zdrojů a systémů kvality a bezpečnosti. Všechny členské letecké společnosti IATA musí audit absolvovat každé dva roky. Stejně jako v roce 2005 České aerolinie uspěly s vynikajícím výsledkem. 

Hlavním cílem programu IOSA je zvyšování bezpečnosti leteckého provozu, a to pomocí sjednocení způsobu hodnocení provozního řízení a kontrolního systému společností. Takovýto jednotný systém byl vytvořen tak, aby zabezpečoval jednotnou úroveň bezpečnosti a kvality v oblasti provozu leteckých společností a dále poskytuje porovnatelné údaje o jejich fungování.

Kromě záruky bezpečnosti přináší zapojení do programu IOSA také redukci nákladů jak pro ČSA, tak pro dopravce, kteří s ČSA spolupracují např. na bázi tzv. code-share linek (společné linky provozované oběma dopravci), či pro další obchodní partnery (např. cestovní kanceláře).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).