Hlavní navigace

ČSA ušetří za pojištění až 100 milionů Kč ročně

České aerolinie (ČSA) vybraly nového pojišťovacího brokera, kterým se v rámci vícekolového výběrového řízení stalo konsorcium firem Renomia a JLT. S novým brokerem ČSA za pojištění ušetří až 100 milionů korun ročně, což je téměř 50 procent toho, co ČSA na pojistném platí nyní.

Sdílet

Výrazné snížení sazeb pojistného ČSA není jen důsledkem vývoje na celosvětovém trhu pojištění, kde lze očekávat pokles cen pojistného, ale především vysoké bezpečnosti leteckého provozu Českých aerolinií. Nový pojišťovací broker má navíc schopnost tuto konkurenční výhodu ČSA dobře zúročit na pojišťovacím a zajišťovacím trhu.

„Bezpečnost nebo rizikovost v letectví i jednotlivého leteckého přepravce má totiž podstatný vliv na cenu leteckého pojištění. Zjednodušeně lze říct, že společnost, která létá bezpečně, platí méně na pojistném,“ vysvětlil František Šír, výkonný ředitel sekce Management dodavatelských služeb. „Očekáváme, že nový broker zúročí špičkovou práci našeho létajícího, pozemního i technického personálu, která je zárukou vysoké bezpečnosti letového provozu ČSA,“ dodal Šír.

Nový broker bude pro ČSA zprostředkovávat kompletní pojištění, které kryje veškerá rizika vyplývající z letového provozu a které vyžadují české nebo mezinárodní předpisy. Jde například o pojištění odpovědnosti za cestující, jejich zavazadla, přepravované zboží a poštu, ale například i za případné škody způsobené provozem letadla třetím stranám. Kromě toho bude broker zajišťovat také například pojištění nemovitostí ČSA nebo automobilového parku a další druhy pojištění.

V rámci výběrového řízení se do užšího výběru dostaly čtyři největší makléřské společnosti v oblasti leteckého podnikání, včetně současného brokera ČSA firmy Willis. Výběr konsorcia firem Renomia a JLT podpořil fakt, že firma JLT je brokerem Air France a její nabídka tak počítá se spojením pojistného programu obou leteckých společností. Odměna společnosti Renomia a JLT se bude odvíjet od výše dosažené úspory v pojistném.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).