Hlavní navigace

České aerolinie plánují zavést přímou linku z Prahy na Floridu

České aerolinie plánují přímou linku z Prahy na Floridu ve Spojených státech amerických. Záměr zavést toto nové spojení schválilo tento týden představenstvo společnosti s tím, že zahájení provozu je podmíněno zrušením vízové povinnosti pro české občany, které se očekává ještě v průběhu letošního roku.

Sdílet

Konkrétní letiště na Floridě bude vybráno v návaznosti na jednání s obchodními partnery Českých aerolinií. Linka bude operována jako pravidelná s garantovanou kapacitou pro spolupracující cestovní kanceláře. Ty v současné době zaznamenávají poptávku ze strany klientů. Letenky si ale budou moci koupit také individuální turisté jak z České republiky tak z USA. Předpokládá se, že linka bude létat s týdenní frekvencí a svůj provoz by mohla zahájit již ve 4. čtvrtletí letošního roku.

„Zavedením pravidelné linky na Floridu pružně reagujeme na poptávku na trhu, zároveň také pracujeme na maximalizaci využití letadlového parku. Obě tyto aktivity tak přinesou našim zákazníkům zkvalitnění nabízeného produktu a naší společnosti další růst výnosů,“ uvedl viceprezident pro prodej Českých aerolinií Petr Řehák.

V současnosti České aerolinie nabízejí cestujícím denní spojení z Prahy do New Yorku a v code-sharové* spolupráci s Deltou Air Lines pak let pětkrát týdně z Prahy do Atlanty. Kromě toho mohou cestující Českých aerolinií využít s přestupem v New Yorku nebo Atlantě pod označením OK lety Delta Air Lines do téměř 40 amerických měst, jako jsou Los Angeles, San Francisco, Chicago, Washington, Houston, Miami, Dallas, Boston, Detroit, Cleveland nebo Denver, ale například i do Oklahoma City, Orlando, Phoenix, Portland, Saint Louis, Tampa, Fort Lauderdale, Austin, Cincinnati, Jackson, Jacksonville. Během června pak dále přibudou Hartford, Rochester, Buffalo nebo Indianapolis.

V současnosti České aerolinie nabízejí spojení do 135 destinací ve 48 zemích světa. Lety společnost zajišťuje flotilou 51 letadel. Na dálkové linky nasazuje letouny Airbus A310, které od května letošního roku postupně procházejí kompletní renovací s důrazem zejména na komfort pro cestující a provozně-technické parametry.

*Dohoda, na základě které se více dopravců podílí na provozu linky; je označena kódy všech těchto dopravců

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).