Hlavní navigace

ČSA obnovily po otevření letiště provoz, celkem musely kvůli kalamitě zrušit téměř 100 letů

České aerolinie (ČSA) obnovily po otevření letiště dnes dopoledne provoz. První letadlo ČSA odstartovalo v 10:05 hodin do Braunschweigu v Německu. Do Prahy také postupně startují letadla ČSA ze zahraničních letišť, například z Madridu, Dublinu nebo Krakova. Celkem musely ČSA kvůli uzavřenému letišti v Praze včera a dnes zrušit téměř 100 letů.

Sdílet

Letiště Praha zastavilo provoz kvůli sněhové kalamitě ve středu ve 3:35 hodin ráno. Uzávěru postupně prodlužovalo až do 9:00 hodin dnešního dopoledne. Celkem tak bylo letiště uzavřeno téměř 30 hodin. ČSA byly nuceny zrušit ve středu 90 linek a dalších osm dnes dopoledne. Lety, které se měly do Prahy vracet ze zahraničí v brzkých ranních hodinách, nabraly kvůli prodloužení uzavírky letiště zpoždění, které dosáhne až čtyř hodin. Ranní lety, které měly startovat před devátou hodinou z Prahy, jsou zpožděny až o tři hodiny.

Více informací o odletech mohou cestující získat na bezplatné telefonní lince Kontaktního centra ČSA 800 310 310. Pro volání ze zahraničí je k dispozici telefonní linka +420 239 007 007. Informace o konkrétních letech najdou cestující také na internetové stránce www.czechairlines.com v sekci Online odlety a přílety. Cestujícím ze zrušených letů ČSA nabízely překnihování zdarma na pozdější odlety nebo vrácení peněz za letenku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).