Hlavní navigace

České aerolinie o Vánocích posílí především linky do ruských destinací a na Blízký východ

České aerolinie o Vánocích a na přelomu roku posílí řadu letů do nejžádanějších destinací především v Rusku a na Blízkém východě. Naopak méně poptávané spoje budou ve svátečním období přechodně utlumeny. Štědrovečerní večeři si dají na palubách letadel Českých aerolinií cestující například z Paříže, Manchesteru, Kodaně nebo do Tel Avivu, Káhiry či Atén. Silvestrovský přípitek si v letadle Českých aerolinií užijí cestující na lince z Prahy do Tel Avivu, Bejrútu a Káhiry.

Sdílet

Vánoční provoz začne 20. prosince a posílení, nebo naopak omezení některých spojů bude zachováno až do ledna 2009 podle poptávky cestujících. Posíleny budou konkrétně linky do Moskvy, Petrohradu, Samary, Jekatěrinburgu i nové spojení do Rostova na Donu, ale také do Atén či Bejrútu. Letadla s větší kapacitou nasadí České aerolinie na lety do Dublinu, Damašku nebo Říma či Milána. Naopak omezeny budou například vnitrostátní lety, linky na Slovensko, ale také spojení s Bruselem nebo Kodaní. O Štědrém večeru budou mít České aerolinie ve vzduchu řadu pravidelných linek. Krátce po půlnoci odstartují také charterové lety do Punta Cany v Dominikánské republice a do Sharm el Sheikhu v Egyptě.

Nový rok zase přivítají cestující na palubě letadel mířících z Prahy do Tel Avivu, Bejrútu a Káhiry. První den roku 2009 České aerolinie zahájí odletem linek do Budapešti, Paříže, Frankfurtu, Kodaně a Manchesteru.

O vánočních svátcích zaznamenávají České aerolinie největší poptávku vždy několik dní před Štědrým dnem, kdy lidé cestují domů. Po útlumu v cestování v době Vánoc následuje špička před Silvestrem a Novým rokem ve dnech 28., 29. a 30. prosince. Po novoročních svátcích se většina cestujících pravděpodobně vrací domů, o čemž svědčí vyšší naplněnost letadel v prvních dnech nového roku.

Chartery Českých aerolinií během svátků přepraví české turisty především do egyptských letovisek. Kromě Hurghady budou letadla Českých aerolinií přistávat také v Sharm el Sheikhu a Tabě. Připravují se také charterové lety na Kanárské ostrovy a do exotických destinací v Karibiku. Klienty zahraničních cestovních kanceláří budou letadla naopak přepravovat do Prahy, a to především z Řecka a Itálie. Před Vánocemi bude charterové oddělení Českých aerolinií již tradičně zajišťovat lety za Santa Clausem do laponských středisek Enontekio a Kittila pro irské a britské rodiny.

Vánoční atmosféra na paluby letadel Českých aerolinií vstoupila již počátkem prosince. V probíhajícím adventním období se cestující mohou zaposlouchat do vánočních koled a vánočně jsou také dekorovány interiéry letadel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).