Hlavní navigace

Česká spořitelna zvyšuje úročení vkladů až o 0,75 %, snižuje také sazbu pětileté fixace hypoték

Česká spořitelna zvýšila od 17. září 2007 úrokové sazby Osobního účtu, Exclusive konta, běžných účtů, termínovaných vkladů a vkladních knížek. Úrokové sazby narostly až o 75 basických bodů. Česká spořitelna zároveň snížila úročení pětileté fixace hypoték.

Sdílet

Česká spořitelna již podruhé zvýšila úrokovou sazbu Osobního účtu až na 2,5 %. Nabízí tak nejvýhodnější úročení na trhu pro likvidní peníze. Zvýšila také úročení sporožirového účtu Exclusive konto až o 0,2 %. Sazby rostly také u termínových vkladů, a to o 10 až 75 basických bodů podle výše vkladu a délky úložky.

Česká spořitelna také změnila pětiletou fixaci hypoték. Snížila úrokovou sazbu o 20 basických bodů. Pětiletá fixace je tak nyní za stejnou cenu jako tříletá.

Zvyšování úrokových sazeb se dotklo také běžných účtů a to až o 20 basických bodů. Ke změnám došlo konkrétně u běžných účtů pro veřejný sektor, běžných účtů pro neziskový sektor, běžných účtů vedených v rámci Programu DOMOV a běžných účtů pro notářskou úschovu. Zvýšení se dočkaly také vybrané vkladní knížky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).