Hlavní navigace

Česká spořitelna získala ocenění Euromoney Awards for Excellence 2009

Česká spořitelna získala prestižní ocenění Euromoney Awards for Excellence 2009 v kategorii nejlepší banka v České republice, kterou uděluje magazín Euromoney, měsíčník specializující se na bankovní a kapitálové trhy. Ocenění se uděluje od roku 1992 ve 110 zemích světa na pěti kontinentech a zaměřuje se na komerční bankovnictví a finanční sektor.

Sdílet

Z ocenění máme velkou radost. Žádného z takových úspěchů bychom nedosáhli bez poctivé práce, nadšení a energie našich zaměstnanců. Jsem tedy rád, že porota nehodnotila pouze kvantitativní údaje, ale zaměřila se také na kvalitu služeb a schopnost být inovativní. Ocenění nás velmi těší, je ale především velkou motivací do další práce a dalšího rozvoje, řekl Gernot Mittendorfer, předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny.

Ocenění Euromoney Awards for Excellence udělují novináři a další odborníci magazínu Euromoney od roku 1992. Základem hodnocení je analýza kvantitativních dat a také subjektivního hodnocení. Porota tak hodnotí nejen ekonomické ukazatele, ale také úroveň služeb pro komerční klientelu, odbornost a inovaci. Časopis Euromoney byl založen před 40 lety a v průběhu let se stal jedním ze zdrojů odborných informací o finančních a kapitálových trzích.

Toto ocenění není jediné, které Česká spořitelna v poslední době získala. Za Osobní účet s Programem výhod obdržela banka titul Bankovní inovátor 2009, o kterém hlasovala veřejnost. Prvenství si může Česká spořitelna připsat i z jiné než bankovní oblasti. Pobočka v Paláci Rytířská v Praze získala prestižní ocenění Grand Prix architektů 2009 za nejlepší rekonstrukci loňského roku. Stejná pobočka vyhrála letos v červnu také na internetovém serveru Peníze.cz v anketě o nejzajímavější pobočku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).