Hlavní navigace

Česká spořitelna zajišťuje přijímání platebních karet ve všech obchodech Makro

Česká spořila je první bankou, která od prosince 2008 zajišťuje přijímání platebních karet ve velkoobchodním řetězci Makro Cash&Carry ČR (Makro). Ve 13 obchodních místech řetězce Makro tak mají klienti vůbec poprvé možnost zaplatit za nákup jakoukoli debetní nebo kreditní kartou. V roce 2008 Česká spořitelna nově poskytla své služby v oblasti přijímání platebních karet i do dalších míst, a to do 4 385 provozoven po celé ČR.

Sdílet

K nejvýznamnějším obchodním partnerům, se kterými Česká spořitelna navázala v loňském roce spolupráci, patří Tesco Stores ČR se 100 obchodními místy (zavedení služby přijímání platebních karet prostřednictvím České spořitelny bylo dokončeno v listopadu 2008) a OBI Česká republika se 17 obchody (dokončení v červenci 2008). Česká spořitelna zatím poskytla platební terminály celkem do cca 17 000 obchodních míst.

Rychle rostoucí zájem o placení kartami ukazuje, že se platební terminály stávají pro obchodníky nezbytností, uvedl Stanislav Šmolík, ředitel odboru akceptace platebních karet České spořitelny. Obchodní partneři oceňují zejména poměr kvality a ceny, který nabízíme. K platebním terminálům poskytujeme celou řadu nadstandardních služeb – průběžný technický servis platebních terminálů i proškolení zaměstnanců, help desk s nepřetržitým provozem a dále možnost nastavit k platebnímu terminálu dodatkové služby jako je cash back nebo dobíjení mobilních telefonů, dodal Stanislav Šmolík.

Loňský rok byl mimořádný také co se týče počtu a objemu transakcí provedených přes platební terminály České spořitelny. Klienti uskutečnili v roce 2008 o 71 % více transakcí než v předchozím roce, a to celkem 40 milionů. Objem transakcí stoupl v porovnání s rokem 2007 o 55 % na 53,9 mld. Kč. Rekordním dnem byl 22. prosinec 2008, kdy klienti provedli prostřednictví platebních terminálů České spořitelny 375 tisíc transakcí v celkovém objemu 443 mil. Kč.

Česká spořitelna patří na českém trhu mezi průkopníky v oblasti přijímání platebních karet. První platební terminál poskytla v roce 1994. Všechny platební terminály jsou nyní vybaveny čipovou technologií, která výrazně zvyšuje bezpečnost transakcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).