Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává novou emisi dluhopisů v objemu 500 mil. Kč

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

Sdílet

Česká spořitelna vydává 29. dubna 2009 novou emisi dluhopisů s výnosem na bázi diskontu s následujícími parametry:

Emitent: Česká spořitelna (A1/A rating Moody’s/S&P’s)
Celkový objem: 500 000 000 Kč
Jmenovitá hodnota: 10 000 Kč
Úroková sazba: Dluhopisy nebudou úročeny. Výnos dluhopisu je stanoven rozdílem mezi emisním kurzem a jmenovitou hodnotou dluhopisu
Datum emise: 29. dubna 2009
Splatnost: 29. října 2009
Administrátor: Česká spořitelna
Kotace: Dluhopisy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu
ISIN: CZ0003701948

Dluhopisy jsou určeny k prodeji drobným investorům. Zájemci je mohou nakoupit ve vybraných pobočkách České spořitelny od 30. dubna 2009. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů jsou 3 kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207. Investování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet ve Středisku cenných papírů.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, který obsahuje společné emisní podmínky všech dluhopisů v jeho rámci vydávaných, byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz. Na webových stránkách České spořitelny www.csas.cz lze také najít emisní dodatek dluhopisů, který obsahuje doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise dluhopisů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).