Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává nové dluhopisy v objemu 1 mld. Kč

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu.

Sdílet

Česká spořitelna dnes vydává novou emisi dluhopisů s následujícími parametry:

Emitent: Česká spořitelna (A/A1)
Celkový objem emise: 1 000 000 000 Kč
Jmenovitá hodnota: 500 000 Kč
Úroková sazba: 0,50% p.a.
Datum emise: 12. prosince 2008
Splatnost: 12. prosince 2010
Administrátor: Česká spořitelna
Kotace: Dluhopisy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu
ISIN: CZ0003701781

Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

Dluhopisy jsou určeny k prodeji drobným investorům. Dluhopisy je možné nakoupit ve vybraných pobočkách České spořitelny od 15. prosince 2008. Aktuální seznam poboček, které nabízejí dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, obsahující společné emisní podmínky všech dluhopisů vydávaných v jeho rámci byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz.

Emisní dodatek dluhopisů, obsahující doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise dluhopisů je k dispozici na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).