Hlavní navigace

Česká spořitelna tiskne bezpečně díky Konica Minolta

Na konci června byla na základě vítězství ve výběrovém řízení na dodávku tiskového řešení podepsána smlouva mezi zástupci Konica Minolta a Erste Bank Group (EBG). Po podpisu smlouvy začala Konica Minolta nasazovat tiskové služby ve všech pobočkách společnosti. Od ukončení výběrového řízení na sklonku roku 2006 a vyhlášení výsledků probíhala analýza tiskového systému a diskuze mezi Konica Minolta a EBG o přesných parametrech dodávaných služeb a jejich nastavení, například o vytvoření nového způsobu centralizace a evidence důležitých dat.

Sdílet

Pro zajištění centrální správy a bezpečnosti tiskového systému podle požadavků EBG byla použita služba zabezpečeného tisku (eSetQ) s modifikovanými hardwarovými a softwarovými prvky. Služba eSetQ je provozována na platformě SafeQ společnosti Y Soft, subdodavatele hardwaru a softwarového řešení Konica Minolta v tomto projektu.

Zabezpečený tisk primárně chrání dokument před jeho zcizením, kdy nedochází k manipulaci dokumentů neoprávněnou osobou a k vytištění dojde až po autorizaci uživatele pomocí čipové karty, uživatel má tedy fyzicky kontrolu nad každým tištěným dokumentem. Více než třetina z 654 poboček České spořitelny bude vybavena terminálem SafeQ s dotykovým displejem a snímačem čipových karet. Výhodu aplikace SafeQ je také zvýšení dostupnosti tisku funkcí „follow me“, která umožňuje vytisknout dokument na jakémkoliv jiném zařízení – dokument následuje uživatele.

Primárním požadavkem EBG byla snadná správa systému a evidence statistiky tiskových úloh v jednotlivých národních centrálách. Pro tyto účely bylo nutné modifikovat stávající systém evidence tiskových úloh SafeQ. Nasazené řešení pracuje se zpracováním tiskové úlohy na dané lokalitě a zároveň s centrální evidencí statistických informací o všech tiscích/kopiích i skenech. Díky tomu se výrazně snížil datový tok mezi centrálou a lokalitami. Podobný systém je novinkou, jeho nespornou výhodou je také možnost hromadných změn v nastavení tiskových zařízení přímo z centrály společnosti.

Požadavek na neustálý přístup k reportům tiskových úloh si vyžádal aplikaci nové technologie „OLAP cube“, neboli datový sklad, která se používá ve velkých obchodních řetězcích, kde jsou požadavky na zpracování dat z různých lokalit obdobné. Výsledkem je produkt, který dokáže po propojení s centrálním datovým SafeQ serverem okamžitě poskytnout libovolně definovaný report, např. tiskové náklady na uživatele, středisko či pobočku, a to vše z několika různých pohledů. V rámci řešení jsou sledována všechna tisková zařízení na všech pobočkách.

Cílem celého projektu je optimalizace využití tiskových služeb podle požadavků EBG (interní firemní tisková politika), tj. centralizace tiskových služeb, sjednocení tiskových zařízení ve všech zemích a celkové snížení tiskových nákladů. Součástí dodávky je i odkup a ekologická likvidace starých zařízení. Po nasazení tiskového řešení od Konica Minolta bude Česká spořitelna využívat o tři čtvrtiny tiskových zařízení méně při zachování stejného objemu tiskových výstupů. Odhadovaný objem tisku je přibližně 90 mil. výtisků ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).