Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje sazby hypoték o 0,3 %, úrokové sazby tak začínají na 3,29 %

[Tisková zpráva] Česká spořitelna snižuje od 5. září 2011 sazby hypotečních úvěrů o 0,3 %, minimální úroková sazba tak začíná na 3,29 %.

Sdílet

-    Od 5. září snižuje ČS sazby hypoték pro občany o 0,3 %, minimální sazba tak činí 3,29 %

-    ČS poskytuje hypotéky s pevnou úrokovou sazbou, kterou si klienti mohou zafixovat na delší čas bez obavy z navýšení sazeb v dalších měsících či letech

-    Objem hypoték ČS pro občany se za osm měsíců letošního roku meziročně zvýšil o více než dvojnásobek na 16,7 mld. Kč, a to i díky externím partnerům, kteří prodávají hypotéky ČS mimo její pobočkovou síť

Česká spořitelna poskytla občanům za osm měsíců letošního roku 10 850 nových hypoték v celkovém objemu 16,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku počet hypoték tak vzrostl o 143 % a objem o 141 %.

„Z výsledků za osm měsíců letošního roku je zřejmé, že zájem o hypotéky je opět velký. Nabízíme proto klientům další možnost pořídit si bydlení na hypotéku za výjimečně příznivých podmínek. Hypotéku mohou získat nyní s bezkonkurenční sazbou už od 3,29 %. Navíc hypotéky poskytujeme s pevnou úrokovou sazbou, kterou si klienti mohou zafixovat na delší časové období tří, čtyř a pěti let a zvyšování úrokových sazeb se jich v průběhu zvolené fixace, na rozdíl od variabilní sazby, nedotkne. Variabilní sazba může být lákavá, ale nese s sebou významné riziko, proto by měla být nabízena pouze klientům, kteří jsou schopni i do budoucna platit z rodinného rozpočtu výrazně vyšší splátku než dnešní sjednanou,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny.

Hypotéka ČS, kterou banka poskytuje bez poplatku za vyřízení, nabízí klientům vedle pevné úrokové sazby od 3,29% a možnosti bez fakturového čerpání na výstavbu i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení, odkladu či změny splátek a mimořádných splátek. Klient si tak může v průběhu splácení hypotéky sám určit výši splátky.

Za osm měsíců letošního roku poskytla ČS občanům 10 850 nových hypoték v celkovém objemu 16,7 mld. Kč. Průměrná výše hypotéky tak činila cca 1,5 mil. Kč. Dvě třetiny klientů si k hypotečnímu úvěru sjednává i pojištění schopnosti splácet, stále oblíbenější je přitom rozšířená varianta pojištění, která se vztahuje i na případy ztráty zaměstnání. Délka fixace úrokové sazby se dlouhodobě nemění a klienti si ji nejčastěji fixují na pět let. U účelu hypotéky převládá koupě nemovitosti nad stavbou či rekonstrukcí. Průměrný klient České spořitelny má 36 let, je ženatý/vdaná, má minimálně středoškolské vzdělání a hypotéku splácí zhruba 25 let.

Úrokové sazby pro nové hypotéky platné od 5. září 2011

Hypotéka na bydlení

úroková sazba se stanovuje jako pevná na:                       min. úrokové sazby*

                             1 rok                                                            4,09 %

                              2 roky                                                          4,09 %

                              3 roky                                                           3,29 %

                               4 roky                                                           3,29 %

                                 5 let                                                             3,29 %

*Minimální úrokové sazby jsou úrokové sazby se slevou za splácení z aktivního Osobního účtu ČS, sjednaným pojištěním schopnosti splácet od Pojišťovny ČS pro případ smrti, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání a v případě fixace na 3–5 let se slevou za úrokové zvýhodnění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).