Hlavní navigace

Česká spořitelna podporuje Standard České bankovní asociace „Mobilita klientů“

Česká spořitelna podepsala 13. října 2009 jako první z bank Standard České bankovní asociace nazvaný „Mobilita klientů“. Ten lidem umožní od 1. listopadu 2009 snazší přechod od jedné banky jiné. Standard totiž bankám ukládá, aby do sedmi dní vyřídily za klienty formality spojené s převedením trvalých příkazů z původní banky do banky nové.

Sdílet

Jsme připraveni principy standardu uplatňovat. Pokud si k nám klient bude chtít převést platby, stačí, aby přišel do kterékoli pobočky s občanským průkazem a my už vše potřebné zařídíme za něj, do své původní banky už chodit nemusí. Jsme pochopitelně připraveni pomoci i pokud jde o přechod klienta do jiné banky, uvedl Petr Bobysud, zástupce ředitele úseku rozvoj obchodu České spořitelny.

Přistoupení ke Standardu České bankovní asociace je pro banky dobrovolné. Evropská komise však připravila pro banky jiná povinná pravidla, která budou výrazně posilovat postavení spotřebitele. Takovým pravidlem je například směrnice PSD, která bude jako novela zákona o platebním styku platná od listopadu 2009. Česká spořitelna v současné době většinu z povinností zákona splňuje, na další se intenzívně připravuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).