Hlavní navigace

ČS obhájila titul Banka roku pro ČR v soutěži The Banker Awards 2004

Česká spořitelna letos opětovně získala významné mezinárodní ocenění Banka roku pro Českou republiku v prestižní soutěži The Banker Awards 2004. Podařilo se jí tak obhájit titul z loňského roku. Cenu každoročně udělí renomovaný finanční měsíčník The Banker na základě hodnocení mezinárodní poroty.

Sdílet

Úspěch je výsledkem usilovné práce všech zaměstnanců Finanční skupiny ČS, řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny Martin Škopek, který v úterý cenu v Londýně převzal. Klíčovým faktorem úspěchu je spokojenost a důvěra klientů. Právě ta nás zavazuje k tomu, abychom pokračovali v dynamickém vývoji a zlepšování služeb, neboť jen tak budeme stejně úspěšní i v dalších letech. Jsme odhodláni tuto vysoko nastavenou laťku udržet, dodal Martin Škopek.

Titul Banka roku pro danou zemi udílí porota v soutěži The Banker Awards každoročně jedné bance z celkem 140 zemí světa. Banky, které jsou do soutěže nominovány, vybírají odborníci časopisu The Banker na základě celoročního sledování vývoje světového bankovnictví. Kritérii hodnocení v rámci soutěže je vedle ukazatelů stability, ziskovosti, výnosnosti a růstu bank i schopnost využít moderní technologie k posílení jejich pozice na trhu. Banky musí také prokázat jaká je perfektiva jejich struktury a strategie do budoucnosti. Mezinárodní porota posuzuje výsledky banky za hodnocený rok a také jejich očekávanou pozici v roce následujícím.

Kromě ocenění Banka roku 2004 pro ČR The Banker Awards získala Česká spořitelna v červenci 2004 také ocenění Awards for Excellence 2004, které každoročně uděluje časopis Euromoney, měsíčník specializující se na bankovní a kapitálové trhy. Česká spořitelna byla vyhlášena nejlepší bankou pro Českou republiku.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).