Hlavní navigace

Česká spořitelna bude už po desáté generálním partnerem Pražského jara

[Tisková zpráva] I v příštím roce bude Česká spořitelna generálním partnerem v pořadí už 65. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

Sdílet

Česká spořitelna podpoří festival touto formou bez přestávky již desátým rokem. Pražské jaro se uskuteční od 12. května do 4. června 2010. Vstupenky na koncerty je možné v předprodeji zakoupit už od 14. prosince letošního roku.  


Pražské jaro vnímáme jako „vlajkovou loď“ mezi našimi sponzorskými aktivitami v oblasti hudby a spolupráce s festivalem se pro nás stala už tradicí. Těší nás, že můžeme tímto způsobem přispět k realizaci nejvýznamnější události vážné hudby, která se v hlavním městě České republiky každoročně v jarních dnech koná, uvedl Tomáš Kolář, ředitel korporátního marketingu a sponzoringu České spořitelny.


Pražské jaro 2010 nabídne více než padesát představení a společenských akcí. O slavnostní zahájení se postará Pražská komorní filharmonie s jejím dirigentem Jakubem Hrůšou. Festival jako již tradičně představí některé významné hudební osobnosti a soubory. Tentokrát to bude např. dirigent, skladatel a klavírista Sir André Prévin, skladatel a dirigent Pierre Boulez, soubor The Academy St Martin in the Fields s dirigujícím klavíristou Murrayem Perahiou nebo houslistka Anne-Sophie Mutter se souborem Pittsburg Symphony Orchestra. Mezi celebrity připravovaného ročníku ze světové interpretační extratřídy budou patřit také Garrick Ohlsson, Emanuel Ax, Radu Lupu, prof. Ivan Moravec a další. Poprvé budou hosty Pražského jara např. členka petrohradského Mariinského divadla a stálá sólistka newyorské Metropolitní opery mezzosopranistka Olga Borodina, chopinovská interpretka Ewa Kupiec, mezinárodní vokálně instrumentální sdružení historické hudby Ensemble Phoenix Munich nebo pověstný „král klezmeru“ klarinetista Giora Feidman a další.


Česká spořitelna je v oblasti kultury, především hudby, dlouhodobým partnerem i dalších významných projektů. Z oblasti klasické hudby je to např. Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl a České hudební slavnosti. Během letního období pak podporuje hudební open-air festivaly jako Colours of Ostrava, Rock for People nebo České Hrady.cz.


Další informace o mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro jsou k dispozici na www.festival.cz


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).