Hlavní navigace

Credium zamíchalo pořadím v TOP 20

I přes nepříznivý vývoj finančního trhu v České republice dosáhla společnost Credium, a.s. významných obchodních výsledků. Ve statistice "Pořadí společností při financování všech finančních produktů sloužících k financování osobních a užitkových vozů a motocyklů" zveřejněné Českou leasingovou a finanční asociací, se z 5. místa za sledované období roku 2008 posunula za první půlrok roku 2009 na 3. místo se vstupním dluhem 1 758,54 mil. Kč .

Sdílet

Ve srovnání se stejným obdobím roku 2008 se společnost posunula z 11. na 10. místo ve statistice „Pořadí společností při financování všech komodit a všech finančních produktů“, což znamená jeden z nejlepších výsledků mezi společnostmi z TOP 20 (zlepšení oproti stejnému období loňského roku dosáhly pouze společnosti Essox a IMPULS-Leasing). Co je ovšem nejdůležitější, že společnost Credium vykázala nejmenší pokles produkce mezi TOP 20 společnostmi (za 1. čtvrtletí 2009 bylo Credium na 10. místě).

Dokreslují to i následující čísla: oproti stejnému období loňského roku se zvýšil podíl na financování osobních vozů z 6,5 na 9,1 %, z toho na nových vozech narostl Crediu tržní podíl ze 7,4 na 10,6 %. V případě financování užitkových vozů z 9,0 % na 9,5 %, z toho na nových vozech z 9,5 % na 10,3 % a u motocyklů z 3,6 % na 4,4 %. Oproti stejnému období loňského roku se rovněž zvýšil podíl na financování nákladní dopravní techniky z 2,4 % na 5,4 %.

Mimořádně zajímavá čísla přinesl pro Credium červenec 2009, kdy byl obchodní plán společnosti ve financované částce splněn na 104 %. Na pozitivním obchodním výsledku za červenec má významnou zásluhu i financování FIAT GROUP, představující ze strany Credium téměř 36 % podíl na prodejích značek Fiat, Alfa Romeo a Lancia, a také nová spolupráce se značkou Hyundai. „Současně může jít o první náznak toho, že začíná působit oživení trhu, změny v legislativě a daních. Řada firem má možnost po půl roce jasněji plánovat v reálných příjmech a realizovat některé odsunuté nákupy například dopravní techniky a zařízení,“ říká Luděk Keltyčka, generální ředitel Credium, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).