Hlavní navigace

Credium v roce 2009 razantně navyšuje základní kapitál

Společnost Credium, a.s. potvrzuje navýšením základního kapitálu svou pozici silného partnera na českém finančním trhu

Sdílet

Praha, 3. března 2009 – Rozhodnutím akcionáře společnosti Credium, a.s. došlo k navýšení základního kapitálu z dosavadních 300 na celkem 785 milionů korun. Společnost Credium, a.s. je ze sta procent vlastněna silnou francouzskou finanční skupinou SOFINCO S. A. Výsledky hospodaření ji staví do pozice klíčového hráče na trhu a mezi první desítku největších leasingových a úvěrových společností v České republice. Navýšením základního kapitálu chce Credium posílit důvěryhodnost u svých stávajících i budoucích klientů v období nejistoty a nestability na světových finančních trzích.

Credium

I když finanční krize zasáhla téměř všechna odvětví, především pak automobilový průmysl, trendy pro rok 2009 ukazují, že i při takové situaci jsou finanční společnosti schopné pro své klienty nabídnout kvalitní a zajímavé produkty. Příkladem může být společnost Credium, která je i v současné době schopna připravit pro své klienty atraktivní nabídky na solidním základě. Akcionář totiž rozhodl o navýšení základního kapitálu o 485 milionů Kč ze současných 300 milionů Kč na 785 milionů Kč.

Výše uvedená skutečnost je samozřejmě pozitivním impulsem nejen směrem k současným klientům, ale i ke klientům budoucím. Z tohoto důvodu mohou zákazníci i v letošním roce počítat s plnou podporou, stabilitou a finanční jistotou společnosti Credium, a.s. Navýšení základního kapitálu je v současné hospodářské situaci krokem, který bude mít příznivý dopad na budoucí a finanční výsledky společnosti a který posílí bonitu a likviditu této společnosti. Jedná se zde o zvýšení kapitálové síly, jež se zakládá na kapitálové přiměřenosti a může být jedním z rozhodujících kritérií při klientově volbě finanční společnosti.

Společnost Credium, a.s. tak i v příštích měsících nabídne profesionální zázemí a služby ve prospěch svých zákazníků.

Více informací o společnosti a produktech naleznete na: www.credium.cz.

Společnost Credium, a.s., založená v roce 1997, je 100% dcerou francouzské společnosti SOFINCO S. A., která se už od roku 1951 věnuje poskytování spotřebitelských úvěrů, revolvingových úvěrů, finančního leasingu, outsourcingu a pojištění ve více jak šestnácti zemích Evropy. SOFINCO je matkou 9 dceřiných společností, má celkem 16,7 milionu klientů (8,8 mil. ve Francii, 5,1 mil. v zemích svých dcer a 2,8 mil. tvoří klienti Fiat Group Automobiles).

SOFINCO a Credium patří do bankovní skupiny Crédit Agricole, která je na první příčce francouzského trhu. Na spotřebitelském trhu má podíl 28%. V současnosti je v Evropě číslem jedna v příjmech z retailového bankovnictví (ve světě je na 8. místě) a z pohledu vlastního kapitálu je v Evropě třetí. Crédit Agricole má v Evropě přední postavení ve spotřebitelském financování. Jejími „domácími“ trhy jsou Francie, Itálie a Řecko. Pyšní se 44 miliony soukromých klientů na 11 tisících pobočkách ve 23 zemích. V oblasti korporátního a investičního financování podniká v 58 zemích světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).