Hlavní navigace

Credit Suisse Life & Pensions Penzijní fond má mladší klienty než průměr penzijních fondů v ČR

Praha 15. dubna 2004 – Credit Suisse Life & Pensions Penzijní fond má mladší klienty než je průměr penzijních fondů v ČR. Penzijní připojištění u Credit Suisse Life & Pensions má v každé věkové kategorii od 25 do 59 let vyšší procentuální zastoupení.

Sdílet

Nelze předpokládat, že by trh penzijního připojištění dále razantně rostl z hlediska počtu klientů. Proto je důležité, že naši klienti jsou mladší, než kolik je věkový průměr mezi penzijními fondy v ČR. Budoucnost má zaměření na mladší klienty a zaměstnavatele, uvedl Dušan Friedl, manažer korporátní komunikace Credit Suisse Life & Pensions. Credit Suisse Life & Pensions má dynamický růst aktiv ve správě – podle jejich výše je Credit Suisse Life & Pensions největším penzijním fondem v ČR s 27% podílem na trhu.

Zlepšující se trend zaznamenal Credit Suisse Life & Pensions Penzijní fond u věkové kategorie 30 – 34 let, která má v penzijních fondech v ČR průměrné zastoupení 7,7 %, zatímco Credit Suisse Life & Pensions 8,6 %. Kategorie od 40 do 44 let je v českých penzijních fondech zastoupena průměrně 10 % klientů, zatímco Credit Suisse Life & Pensions má v této kategorii 10,8 % klientů.

Nižší poměr klientů, než je průměr mezi penzijními fondy v ČR má Credit Suisse Life & Pensions jen v kategoriích nad 60 let. To ale znamená, že máme větší podíl mladších klientů, než je mezi českými penzijními fondy obvyklé, což je velmi pozitivní zpráva, řekl Dušan Friedl.

Zajímavý je také rozdíl poměru jednotlivých věkových skupin v celkové populaci ve srovnání s klienty penzijního připojištění obecně a s klienty Credit Suisse Life & Pensions. V obecné populaci je nejvíce zastoupena věková kategorie od 25 do 29 let, která činí 10,8 %. Na penzijním připojištění se ale tato kategorie podílí jen 7,7 %. Podíl skupiny mezi 25 a 29 lety na penzijním připojištění svědčí o tom, že lidé tohoto věku ještě nemyslí na zabezpečení na stáří, uvedl Dušan Friedl.

Důkazem toho, že starší lidé jsou v přístupu k zabezpečení na postproduktivní věk zodpovědnější je i další zjištění. Druhou nejsilnější populační skupinu tvoří lidé ve věku od 50 do 54 let. Na celkové české populaci se podílí 9,9 %. V systému penzijního připojištění tato skupina ale tvoří 15,9 %, mezi klienty Credit Suisse Life & Pensions pak dokonce 16,5 %.

Podobný trend je možno vysledovat i ve skupině od 45 do 49 let. Na celkové české populaci se tato skupina podílí 9,5 %, ovšem mezi účastníky penzijního připojištění je to už 14,4 % a mezi klienty Credit Suisse Life & Pensions je to ještě více, 14,8 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).