Hlavní navigace

Česká podnikatelská pojišťovna v prvním čtvrtletí 2009 nejdynamičtěji rostoucí pojišťovnou

Česká podnikatelská pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) předepsala v prvním čtvrtletí 2009 pojistné přes 1 858 mil. Kč a s meziročním nárůstem o 32,2 % se stala nejdynamičtěji rostoucí pojišťovnou mezi největšími pojišťovacími ústavy na českém trhu.

Sdílet

Česká podnikatelská pojišťovna předepsala v prvním čtvrtletí letošního roku pojistné v celkové výši 1 858 mil. Kč, v porovnání se stejným obdobím loňského roku představuje tato částka absolutní přírůstek ve výši 450 mil. Kč, což znamená meziroční nárůst o 32,2 %. ČPP tak sedmkrát překročila meziroční růst trhu, který podle výsledků zveřejněných Českou asociací pojišťoven dosáhl výše 4,4 %.

Nejprogresivnější vývoj zaznamenalo životní pojištění, které vzrostlo meziročně o 52,6 % (celý trh o 6,6 %) na částku přesahující 607 mil. Kč. Předpis neživotního pojištění vykázal meziroční nárůst o 24,1 % (celý trh o 3,1 %) a dosáhl hodnoty 1 251 mil. Kč.

Díky těmto skvělým výsledkům zaznamenala ČPP i nejvýraznější posun v rámci žebříčku tuzemských pojišťoven. Během tří měsíců si ČPP polepšila o dvě příčky, a ocitla se tak v celkovém hodnocení na 6. místě, uvedl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel RNDr. Jakub Strnad, Ph.D.

Zvýšený zájem o produkty životního pojištění se projevil jak v segmentu běžně placeného pojistného (nárůst o 16,6 % na 216 mil. Kč), tak i jednorázového pojistného (nárůst o 84 % na 391 mil. Kč). Nejprodávanější novinkou zůstává Výběrové životní pojištění Maximum. Produkt představuje zcela nový koncept pojištění, protože kombinuje výhody investičního pojištění s výhodami klasického pojištění, tj. rizikového a kapitálového. Nejúspěšnějším segmentem neživotního pojištění bylo havarijní pojištění (nárůst o 39,2 % na 171 mil. Kč).

Naše renomé v oblasti povinného ručení nám přináší nárůst smluv také v havarijním pojištění, potvrdil RNDr. Jakub Strnad, Ph.D. Naše univerzální produktová řada Autopojištění Combi Plus obsahuje řadu zajímavých benefitů a velmi nadstandardní asistenční služby poskytované nejen při nehodě, ale i při pouhé poruše vozidla, dodal. Kmen povinného ručení registroval ke konci čtvrtletí přes 880 tisíc pojistných smluv, což představuje meziroční navýšení o 170 tisíc. ČPP je třetím největším poskytovatelem tohoto typu pojištění v ČR.

Dosažené úspěchy jsou potvrzením správnosti nastavené strategie orientované na potřeby klienta a maximální kvalitu a úroveň poskytovaných služeb. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní inovativní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění.

ČPP je součástí Vienna Insurance Group – jedné z vedoucích pojišťovacích skupin v zemích střední a východní Evropy, jejíž akcie jsou obchodovány na burzách ve Vídni a v Praze. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho má pobočky v Itálii a ve Slovinsku.

Vienna Insurance Group (VIG) je na rakouském trhu zastoupena Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung. Dále vlastní minoritní podíl ve Wüstenrot Versicherung.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).