Hlavní navigace

ČPP je tahounem trhu povinného ručení. Vloni pojistila nejvíce aut na celém trhu.

[Tisková zpráva] Praha, 26. ledna 2012 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) se v roce 2011 stala v počtech vozidel nejrychleji rostoucí pojišťovnou na trhu povinného ručení. Za uplynulý rok svůj klientský kmen posílila o 58 212 vozidel, což je s velkým náskokem nejvíce ze všech pojišťoven na trhu, které poskytují povinné ručení. Celkově ve své databázi ČPP eviduje více než milion pojištěných vozidel.

Sdílet

V průběhu roku 2011 se počet pojištěných vozidel s povinným ručením v Česku zvýšil o více než 126 tisíc aut a ke konci roku dosáhl hodnoty 6 759 128 vozidel. Za stejné období zvýšila ČPP své portfolio pojištěných vozidel o více než 58 tisíc, což je nejvíce ze všech 14 pojišťoven na trhu, jež poskytují povinné ručení. ČPP se tím stala tahounem trhu a současně upevnila svoji pozici třetí největší pojišťovny na trhu povinného ručení.

Díky mimořádně úspěšnému loňskému roku se ČPP stala teprve třetí pojišťovnou, která má ve své databázi více než milion pojištěných vozidel. Tuto magickou hranici ČPP pokořila vloni na počátku září. K 31. 12. 2011 ČPP už evidovala 1 027 373 auto­mobilů.

„Loňský rok byl pro nás mimořádně úspěšný a byl výsledkem vynikající práce našich pracovníků a spolupracovníků. Pokračujeme tak v nastoupené strategii poskytovat inovativní produkty se špičkovým servisem, asistenčními službami a rychlou likvidací pojistných událostí,“ uvedl Jaroslav Besperát, generální ředitel ČPP.

„Správnost nastavené strategie potvrzují i čísla za poslední 4 roky, kdy vykazujeme nejrychlejší a nejstabilnější růst v počtu pojištěných vozidel na českém trhu. Nejvyšší přírůstek nových klientů za loňský rok je toho jen důkazem. A cennější je o to víc, že jsme jej dosáhli v době, kdy ceny povinného ručení jsou historicky na samém dně. Přitom rozhodně nejsme nejlevnější,“ doplnil.

Jednoznačný příklon klientů ke kvalitě potvrzuje i poptávka dražších variant povinného ručení. ČPP nabízí tři produkty povinného ručení, které se vedle ceny odlišují například limity na škody a rozsahem asistenčních služeb. Zhruba 70 procent řidičů volí střední variantu povinného ručení SPECIÁLPOV, kde jsou asistenční služby v rámci pojistky poskytovány nejen v Česku, ale i v ostatních zemích Evropy.

Podle počtu pojištěných vozidel je od poloviny loňského roku lídrem na domácím trhu v tomto segmentu pojištění Vienna Insurance Group Česká republika (dále „VIG ČR“). Kromě ČPP je součástí koncernu také pojišťovna Kooperativa. Na konci roku 2011 měly obě pojišťovny podle statistik ČKP ve své databázi téměř 2,5 mil. vozidel. VIG ČR tak spravuje více než třetinu všech pojištěných aut v České republice.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).