Hlavní navigace

Česká pojišťovna je opět mezi třemi největšími firemními filantropy

Česká pojišťovna byla včera vyhlášena třetím největším firemním filantropem v České republice a mezi první desítkou společností je jedinou pojišťovnou. Na medailových pozicích se v této soutěži umístila již potřetí v řadě. Na charitativní a veřejně prospěšné účely v uplynulém roce věnovala více než 56 milionů korun.

Sdílet

Její filantropické sklony nejsou projevem pouze posledních let, ale sahají do hluboké minulosti. Čeká pojišťovna dokázala vždy zmírnit pocit beznaděje při majetkových újmách nebo osobních neštěstích nejen všude tam, kde ji k tomu zavazovaly pojistné smlouvy, ale své aktivity rozvíjí i v rámci charity a podpory akcí a subjektů, které to nejvíce potřebují.

„Nemalý peníz v minulosti pojišťovna vložila na zlatý poklad republiky, nyní je vkládá do naší „zlaté“ budoucnosti – do dětí. Většina z více než 56 milionů korun byla věnována na vzdělávání dětí a mládeže ze sociálně slabých rodin a do podpory dětských domovů, Nejde o nic nového, ale na navázání dlouhé a ušlechtilé tradice. Ocenění nás těší o to více, že přišlo v předvečer oslav 180. výročí založení České pojišťovny," uvedl při předání ceny ředitel odboru komunikace České pojišťovny Richard Kapsa.

Česká pojišťovna se dlouhodobě profiluje jako tzv. dobrý občan společnosti a věnuje značné prostředky na dobročinné účely a sportovní či kulturní aktivity. V oblasti sportu současné aktivity zahrnují podporu Českého olympijského týmu, Velké pardubické, ledního hokeje či motoristického sportu. Významně přispívá také neziskovým organizacím a zaměřuje se zejména na podporu vzdělávání dětí z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Ročně věnuje kolem tisíce počítačů školám, zdravotnickým zařízením či dětským domovům.

Nepříliš známá je aktivita České pojišťovny na poli umění. Největší soukromou sbírku zejména českého umění ČP nejen vlastní a udržuje, ale i rozšiřuje a ve své vlastní galerii a na množství výstav ji zpřístupňuje veřejnosti. Je rovněž jedním ze zakládajících subjektů Nadace Národní Galerie.

Největšímu tuzemskému pojišťovacímu ústavu není lhostejná ani bezpečnost na českých silnicích a proto ve spolupráci s Policií České republiky podporuje či přímo organizuje řadu projektů zaměřených na snížení nehodovosti v rámci projektů Jezdíme s úsměvem, Gentleman silnic nebo Vítejte v našem městě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).