Hlavní navigace

ČP Invest začne nabízet jedinečný fond na trhu ČR

Praha (25. dubna 2006) ČP INVEST, investiční společnost a.s. bude od začátku května nabízet jedinečný otevřený podílový fond v ČR – Zlatý fond, určený investorům, kteří se rozhodli pro uložení svých prostředků minimálně na 5 let a očekávají za to vyšší míru výnosů. Podílníci Zlatého fondu profitují především na výnosu z cen zlata, stříbra, drahých kovů, tzv. soft komodit a akcií firem těžících zlato a stříbro.

Sdílet

Vzhledem k nízké korelaci s akciovým a dluhopisovým trhem jde o ideální prostředek k diverzifikaci každého portfolia. Fond bude plně zajišťovat měnové riziko. Zahájení prodeje Zlatého fondu navíc podpoří během celého května nulové vstupní poplatky pro jednorázové investice, přesahující hranici 3 milionů korun.

„Zlato poskytuje jedinečnou ochranu proti inflaci, geopolitickým problémům či finančním krizím,“ říká manažer fondu Milan Tomášek. Proto se podle něho bude pozornost lidí čím dál více upírat ke zlatu, jako k investici, která platí stále, je akceptována kdekoliv na světě a popírá jakékoliv hranice, takže je opravdu všeobecným ekvivalentem.

Rámcovou smlouvu na investování mohou zájemci uzavřít na obchodních místech ČP INVEST – klientských centrech eBanky a obchodních místech RMS-Finance.

ČP INVEST investiční společnost je členem finanční skupiny České pojišťovny a řádným členem Asociace fondů a asset managementu ČR (AFAM ČR). Aktuálně spravuje 9 podílových fondů s celkovým majetkem více než 3,9 mld. Kč (k 19.4.2006). Fond korporátních dluhopisů a akciový Fond ropného a energetického průmyslu získaly v aktuálním hodnocení Fond Scoringu* nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení

*Fond Scoring CRA slouží pro orientaci investorů a vychází zejména z dosažených výsledků. Důraz se při přidělení známky klade na výkonnost, kolísavost hodnoty, příliv a odliv majetku či velikost fondů. Fond Scoring zavedly CRA a finanční server www.penize.cz v roce 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).