Hlavní navigace

ČP Invest vstupuje na trh zajištěných fondů

Praha (1. srpna 2006) - ČP INVEST, investiční společnost a.s. dnes vstoupila na trh zajištěných fondů a zahájila prodej 1. ZAJIŠTĚNÉHO FONDU ČP INVEST. Tento fond poskytuje návratnost minimálně 100 procent vložené investice a zároveň poskytuje svým podílníkům možnost participovat na výnosu tří světových akciových indexů.

Sdílet

Podílníci fondu budou participovat na výnosu akciových indexů – z 1/3 DJ EURO STOXX 50 (západní Evropa), z 1/3 Standard & Poor’s 500 (USA) a z 1/3 Nikkei 225 (Japonsko). Konkrétní míra účasti bude stanovena ke skončení upisovacího období a bude se pohybovat mezi 15–60 % z výnosu mixu uvedených akciových indexů. Výše výnosu nebude ničím omezena. Fond zajišťuje ke dni splatnosti (31. 1. 2012) návratnost minimálně 100 % vložené investice.

Upisovací období fondu je od 1. 8. 2006 do 31. 1. 2007, doba trvání fondu od 1. 2. 2007 do 31. 1. 2012. V prvních třech měsících upisovacího období je vstupní poplatek ve výši 1 %, v dalších třech měsících pak 2 %. Po skončení tohoto období činí vstupní poplatek 8 %. Z fondu je možné kdykoli provést odkup podílových listů za aktuální hodnotu bez garance návratnosti vložené investice a s výstupním poplatkem 8 %. Ke dni splatnosti je výstupní poplatek nulový.

„ČP INVEST tímto dnem vstupuje i do oblasti zajištěných fondů, kde doposud chyběl. Věříme, že tak oslovíme i tu část konzervativní investorské veřejnosti, která preferuje právě tento typ fondů,“ říká ředitel společnosti ČP INVEST Robert Hlava.

Rámcovou smlouvu na investování mohou zájemci uzavřít na vybraných obchodních místech České pojišťovny, klientských centrech eBanky a obchodních místech RMS-Finance.

ČP INVEST investiční společnost je členem finanční skupiny České pojišťovny a řádným členem Asociace fondů a asset managementu ČR (AFAM ČR). Aktuálně spravuje 10 podílových fondů s celkovým majetkem více než 4,1 mld. Kč (k 1.7.2006). Fond korporátních dluhopisů a akciový Fond ropného a energetického průmyslu získaly v aktuálním hodnocení Fond Scoringu* nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

*Fond Scoring CRA slouží pro orientaci investorů a vychází zejména z dosažených výsledků. Důraz se při přidělení známky klade na výkonnost, kolísavost hodnoty, příliv a odliv majetku či velikost fondů. Fond Scoring zavedly CRA a finanční server www.penize.cz v roce 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).