Hlavní navigace

ČP Invest vstupuje na slovenský trh kolektivního investování

ČP INVEST investiční společnost, a. s. – součást nově vzniklého Generali PPF Holdingu – zahajuje na Slovensku prodej portfolia standardních podílových fondů. Společnost prošla legislativním procesem na České národní bance (ČNB) a Národní bance Slovenska (NBS) a v Bratislavě zřídila svou organizační složku. V první fázi nabídne slovenským investorům ucelenou řadu produktů vedených v české koruně, výhledově bude nabídka rozšířena i o fondy vedené v euru. Jde o první kroky společnosti ČP INVEST v jejím prosazení na zahraničních trzích. Záměrem společnosti do budoucna je poskytovat své služby ve vybraných regionech působení Generali PPF Holdingu.

Sdílet

„Úspěšně jsme absolvovali řízení s příslušnými regulátory, v České republice s ČNB a na Slovensku s Národní bankou Slovensko, a v první fázi jsme získali povolení k prodeji našich sedmi standardních podílových fondů. V současné době již probíhá také legislativní proces související s udělením souhlasu rovněž pro naše ostatní fondy,“ uvádí generální ředitel společnosti Robert Hlava. „Procesně a systémově je vše nastaveno tak, aby klientům na Slovensku byl poskytován stejně kvalitní servis, na jaký jsou zvyklí podílníci v České republice. Naše produkty budeme nabízet prostřednictvím standardních distribučních kanálů. V průniku na trh nám pomohou externí partneři, se kterými již spolupracujeme v rámci České republiky,“ dodává Robert Hlava.

Společnost ČP INVEST bude na Slovensku působit prostřednictvím své organizační složky (ČP INVEST investiční společnost, a. s., organizačná zložka), která byla zapsána do slovenského obchodního registru dne 7.11.2007. Na adrese pobočky Na Vŕšku 6, 811 01 Bratislava sídlí také klientský servis, kde mohou klienti uzavřít rámcovou smlouvu k investování. Byla zřízena rovněž samostatná klientská linka 0850 111 121 a veškeré potřebné informace jsou zájemcům o investování k dispozici na slovenské verzi internetových stránek www.cpinvest.sk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).