Hlavní navigace

ČOI připravuje kontroly se zahraničními inspektory

6. 12. 2005 probíhá v Luhačovicích setkání zástupců Slovenské obchodní inspekce, Generálního inspektorátu pro ochranu spotřebitele Maďarské republiky a České obchodní inspekce.

Sdílet

Na programu mezinárodní schůzky kontrolních orgánů je sjednocení postupu při dozoru nad trhem a ochranou spotřebitele v České, Slovenské a Maďarské republice. Součástí společného setkání vedení kontrolních orgánů bude také projednání možností společných kontrol, a to na základě pozitivního hodnocení zkušeností z letošních výměnných kontrolních akcí mezi ČOI a SOI.

Upřesněny budou také plánované společné projekty – výměna zkušeností, expertů a příprava společných kontrol se zaměřením na bezpečnost a klamání u skupin výrobků s vysokou mírou zbytkového rizika pro uživatele, konkrétně na hračky, dětské kočárky, spotřebiče pro ohřev, dětský textil a obuv.

V průběhu příštího roku počítají všechny dozorové orgány se vzájemnými stážemi expertů a také výměnnými kontrolními akcemi v oblasti ochrany spotřebitele. Smíšené mezinárodní inspektorské týmy by měly v Česku kontrolovat zejména oblasti, kde dochází nejčastěji k jednání v rozporu s dobrými mravy a diskriminaci spotřebitele, jako je lázeňství, služby spojené s cestovním ruchem, restaurační zařízení a taxislužby.

Miloslava Fléglová
tisková mluvčí ČOI

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).