Hlavní navigace

COFIDIS zaznamenal s počátkem nového roku nárůst zájmu o pojištění úvěru

[Tisková zpráva] Společnost COFIDIS, specialista na poskytování úvěrů na dálku, zaznamenala v lednu roku 2010 u svých klientů nejvyšší nárůst zájmu o pojištění úvěru od září 2009. Oproti prosinci 2009 narostl zájem o pojištění úvěru téměř o 3 % na 74,04 % pojištěných smluv.

Sdílet

Podle společnosti Czech Credit Bureau bylo v loňském roce vyhlášeno 2500 osobních bankrotů, což je o 248 % více než v roce 2008. Mnohým problémům se splácením úvěrů přitom může zabránit právě pojištění úvěru.

„Naše klienty se snažíme motivovat k tomu, aby přikládali pojištění úvěru odpovídající váhu. Jedná se zejména o přehledné informační brožury s detailnějším popisem tohoto produktu,“ říká Olga Moradiellos, marketingová ředitelka společnost COFIDIS, a dodává: „Lednový nárůst pojištěnosti potvrzuje, že se naše akce vyplácí, a že naši klienti přistupují k zadlužování zodpovědně.“

Pojištění úvěru kryje riziko ztráty zaměstnání, dočasné pracovní neschopnosti, riziko smrti a úplné a nezvratné ztráty samostatnosti.

Pro klienty společnosti COFIDIS poskytuje pojištění úvěru společnost CNP Assurances s. a., což je mezinárodní pojišťovna, která působí zejména v západní a střední Evropě. Je specialistou v oboru pojišťovnictví již více než 150 let. Ve Francii pečuje o 14 milionů svých klientů.

Nejčastěji si klienti u COFIDISu půjčují na bydlení a zařízení domácnosti. K tomuto účelu úvěr využívá 26 % klientů. Dalších 18 % ji využívá ke koupi nábytku. Třetím nejčastějším důvodem stojícím za rozhodnutím vzít si úvěr je koupě pračky, ledničky, sporáku a dalších druhů bílé techniky. Za tímto účelem si půjčku bere 13 % zákazníků. Půjčené finanční prostředky bývají využívané také ke koupi elektroniky a spotřebního zboží.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).