Hlavní navigace

COFIDIS je nejméně riziková společnost mezi nebankovními firmami

COFIDIS nabízí nejméně rizikovou půjčku. Vyplývá to z nezávislého průzkumu společností Člověk v tísni o.p.s. a SOS Sdružení obrany spotřebitelů, které analyzovaly smluvní podmínky nebankovních společností, poskytujících spotřebitelské úvěry.

Sdílet

Na základě průzkumu, do kterého byly zapojeny největší nebankovní společnosti na našem trhu – společnost COFIDIS, Profi credit, Provident Financial, Cetelem, Essox a Home Credit, byl vytvořen tzv. Index predátorského úvěrování (IPU), který by měl zpřehlednit trh s nebankovními úvěry a půjčkami a zároveň by se měl stát podkladem pro tzv. Kodex etického úvěrování, k jehož přijetí iniciátoři průzkumu vyzývají.

Nejméně rizikový úvěr podle IPU nabízí společnost COFIDIS, následuje Provident Financial, Cetelem, Essox, Home Credit, nejhůře se umístila společnost Profi credit.

COFIDIS se velmi dobře umístil ve tří z pěti dílčích indexů IPU, čímž získal pozici nejméně rizikové společnosti. Kromě nejnižší ceny produktu byla také kladně hodnocena absence využívání institutu dozorčí doložky a využívání úroků z prodlení dle občanského zákoníku.

Na tuto výbornou pozici COFIDIS postoupil také díky tomu, že před oficiálním zveřejněním indexu využil výzvy iniciátorů projektu, kterou obdržely všechny renomované společnosti, a změnil smluvní pokutu ze 100 na 20 %, což představuje 5× nižší hodnotu oproti hodnotě, kterou nabízel do 31. 5. 2009. Dále také začal využívat výše zmíněné úroky z prodlení dle občanského zákoníku.

Výsledkem tohoto nezávislého průzkumu jsme samozřejmě potěšeni, říká Ing. Olga Moradiellos, marketingová ředitelka společnosti COFIDIS, a pokračuje: Snažíme se neustále zdokonalovat služby, které poskytujeme svým klientům. Tento index se pro nás stal jedním z impulsů k finálnímu rozhodnutí o změnách v našich smluvních podmínkách, které by měly být k našim klientům ještě vstřícnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).