Hlavní navigace

ČNB udělila povolení ke vzniku a činnosti penzijního fondu AEGON

Na základě žádosti společnosti AEGON vydala Česká národní banka dne 4. 6. 2007 povolení ke vzniku a činnosti penzijního fondu AEGON.

Sdílet

AEGON patří mezi největší světové společnosti v oblasti životního a penzijního pojištění. Na českém trhu zahájil obchodní činnost v dubnu 2005 jako specialista na prodej především investičního životního pojištění. V červnu 2007 startuje AEGON Penzijní fond. AEGON tak dnes přináší kvalitu a nadstandardní nabídku v oblastech, na které se jako světový expert na investice, pojištění a penze primárně zaměřuje.

Hlavní sídlo koncernu AEGON je v holandském Haagu. Klíčové trhy tvoří Nizozemsko, USA, Kanada a Velká Británie. AEGON je dnes rovněž jednou z nejvýznamnějších finančních institucí v regionu střední a východní Evropy, zejména v Maďarsku a Polsku. Od roku 2003 působí AEGON i na Slovensku, kde významně ovlivnil důchodovou reformu. Mezinárodní expanze rychle a úspěšně pokračuje i do dalších zemí jako Tchaj-wan, Čína, Španělsko, Německo, Hongkong, Indie, Mexiko, Itálie nebo Francie. Celosvětově AEGON zaměstnává okolo 30  tisíc lidí.

Obrat koncernu AEGON v roce 2006 dosáhl 36,615 mld. EUR a čistý zisk představoval 2,789 mld. EUR.

O prestižním postavení společnosti AEGON ve světě vypovídá fakt, že je zařazena mezi firmy, podle nichž se řídí výše Dow-Jonesova indexu. Agentura Standard & Poor’s oceňuje AEGON vysokým ratingem A+.

S akciemi holdingu AEGON se obchoduje na burzách v Amsterdamu, Londýně, New Yorku i Tokiu.

Již více než 40 milionů klientů po celém světě svěřilo svých 368 miliard euro světovému expertu ve zhodnocování finančních prostředků se 160 letou tradicí – společnosti AEGON.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).