Hlavní navigace

ČMSS věnuje 5 milionů korun na pomoc při odstraňování následků povodní

Sdílet

Představenstvo Českomoravské stavební spořitelny, a.s. na svém zasedání dne 15. srpna 2002 rozhodlo, že ČMSS věnuje 5 milionů korun na vládní povodňové konto pro odstraňování následků povodní.

Toto rozhodnutí komentoval předseda představenstva Hans-Dieter Funke takto:

„V podobných situacích je myslím povinností každého bez váhání pomoci tam, kde je to v jeho silách a možnostech. ČMSS na pomoc svým klientům v postižených oblastech vyčlenila kontingent ve výši jedné miliardy korun, který jim umožní rychlé a bezproblémové čerpání překlenovacích úvěrů na opravy poničených obydlí. Rozhodně však chceme pomoci i ostatním. Proto jsme se rozhodli věnovat dalších 5 milionů korun na vládní povodňové konto.“

V souvislosti s povodněmi již ČMSS zavedla mimořádná opatření na pomoc svým klientům v zasažených oblastech. Vyčlenila 1 miliardu korun na čerpání zvýhodněných překlenovacích úvěrů pro ty klienty, kteří budou potřebovat finanční prostředky k odstraňování škod a rekonstrukcím svých poškozených obydlí. Těmto klientům jsou nyní k dispozici překlenovací úvěry s úrokovou sazbou sníženou o celé 2 procentní body, tedy od 4,3 do 5,9 % p.a.

Klientům ČMSS, kteří v současné době již splácejí úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr a mohli se v důsledku záplav přechodně dostat do složité finanční situace, je ČMSS rovněž připravena vyjít vstříc. Takto postižení klienti by měli ve vlastním zájmu co nejdříve kontaktovat finančního poradce ČMSS nebo přímo pražské ústředí ČMSS. Na základě konkrétních informací bude ČMSS ve spolupráci s nimi hledat individuální řešení. 

Praha, 16. srpna 2002

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).