Hlavní navigace

CME obdržela na účet 358 634 568 dolarů

Sdílet

Praha/Hamilton, (Bermudy) 21. května 2003 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (CME) oznámila, že včera obdržela na svůj účet 358 634 568 dolarů jako platbu od České republiky. Tato suma zahrnuje i 4 304 778 dolarů (částka odpovídající 34 milionům švédských korun), které švédský soud nařídil České republice uhradit CME jako náhradu nákladů řízení ve Švédsku. Celková suma, kterou CME obdržela od Vladimíra Železného a České republiky, tak dohromady dosahuje 387 654 568 dolarů. Částku 78,5 milionu dolarů CME složila na účet v Holandsku a bude jí považovat za vklad s omezenou dispozicí až do doby, než bude vyřešen spor s holandskými daňovými úřady.

CME bude nadále pokračovat ve vymáhání svých pohledávek za CET 21 a Vladimírem Železným, jejichž současná výše dosahuje 5,3 milionu dolarů. CME bude pokračovat i v soudním sporu o exkluzivitu původní servisní smlouvy mezi ČNTS a CET 21 a o neoprávněnost odstoupení od této smlouvy ze strany CET 21 dne 5. srpna 1999. Tento spor je stále řešen českými soudy a čeká se na další jednání.

Central European Media Enterprises Ltd. (CME) je televizní společnost, která vlastní přední televizní stanice ve čtyřech zemích s celkovým počtem přibližně 70 milionů diváků. CME provozuje televizní stanice v Rumunsku (PRO TV, Acasa), Slovinsku (POP TV, Kanal A), Slovensku (Markiza TV) a na Ukrajině (Studio 1+1). Akcie společnosti CME jsou obchodovány v USA na trhu NASDAQ pod symbolem „CETV“.

Tato tisková zpráva obsahuje výhled do budoucnosti, včetně informací o možných výsledcích pokračujících soudních sporů v České republice a sporu s daňovými úřady Nizozemska ohledně konečného nálezu arbitráže. S ohledem na to si společnost vyhrazuje právo ochrany podle zákona „Private Securities Litigation Refom Act“ z roku 1995. Tyto předpoklady zahrnují nejistoty a rizika, která nelze přesně předvídat ani předpokládat. Budoucí vývoj se může od vývoje předpokládaného v tiskové zprávě věcně lišit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).