Hlavní navigace

ČLENEM SKUPINY ORLEN SE STALA DALŠÍ SPOLEČNOST

Skupina PKN ORLEN odkoupila 100 % akcií švédské společnosti Aktiebolaget Grundstenen 108770 od firmy Svenska Standardbolag AB. Nominální hodnota jedné odkoupené akcie je 100 švédských korun (zhruba 40,40 zlotého podle průměrného směnného kurzu Polské národní banky ze dne 15. 6. 2007). Cena odkoupených akcií činila 500 000 švédských korun (202 000 zlotých) a skupina ji uhradila v hotovosti.

Sdílet

Tento obchod souvisí s přípravami spojenými se způsobem chystané emise dluhopisů Eurobond, který skupina zvolila. Dluhopisy, k jejichž emisi dojde v červnu a červenci tohoto roku, nebude vydávat a umořovat skupina PKN ORLEN sama, nýbrž tím bude pověřena zvláštní společnost.

Po dokončení formální části akvizice dojde ke změně názvu společnosti a jejím hlavním účelem se stane vlastnictví a správa hmotného i nehmotného majetku. Řídícím orgánem nově zakoupené firmy bude čtyřčlenné představenstvo jmenované PKN ORLEN.

Podnikání firmy Aktiebolaget Grundstenen skončí umořením veškerých dluhopisů Eurobond skupiny PKN ORLEN.

Prodávajícím subjektem v této transakci je společnost Svenska Standardbolag AB, která sídlí ve švédském Falunu a zabývá se prodejem a likvidací podniků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).