Hlavní navigace

Citibank zavádí nový bezpečnostní prvek internetbankingu

„Citibank je bankou inovativní, využívající nejmodernější technologie a bezpečnost klientů je pro nás prioritou. Našim cílem je nabízet ty nejlepší produkty na trhu, proto jsme pro přístup do internetového bankovnictví zvolili nejvyšší možný standard zabezpečení využívající jednorázových hesel, generovaných autentizačním kalkulátorem,“ uvedl ředitel retailové divize Citibank Bert Pijls.

Sdílet

Pro zabezpečení internetového bankovnictví prostřednictvím Bezpečnostního klíče se Citibank rozhodla také na základě výsledků výzkumu pořádaného pro Citibank firmou United Interactive. „Výzkum probíhal mezi současnými i potenciálními klienty Citibank. Naším záměrem bylo zjistit, jaké řešení klienti preferují a jaké je pro ně nejpohodlnější. V tomto průzkumu jednoznačně zvítězilo zabezpečení prostřednictvím autentizačního kalkulátoru. Uživatelé internetového bankovnictví toto řešení upřednostňují před certifikáty, kódy zasílanými prostřednictvím sms či čipovými kartami,“ uvedl Robert Chmelař, manažer přímého bankovnictví Citibank.

Všichni uživatelé internetového bankovnictví Citibank Online budou od 13. ledna 2007 při přihlášení do systému zadávat kromě uživatelského jména a hesla také číselný kód vygenerovaný Bezpečnostním klíčem. Pro každého uživatele bude při každém přihlášení vygenerován jiný číselný kód. Práce s Bezpečnostním klíčem je navíc chráněna pětimístným číselným PINem, který si uživatel volí sám při prvním spuštění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).