Hlavní navigace

Citibank přichází s investičním produktem Min&Max

Citibank Europe plc (Citibank) nabízí strukturovaný dluhopis Min&Max, který je určen zejména těm investorům, kteří hledají možnost atraktivního výnosu a zároveň chtějí minimalizovat určitá rizika své investice. Emitent, Citigroup Funding Inc., poskytuje u tohoto investičního produktu 100% ochranu investované jistiny strukturovaného dluhopisu při držení do splatnosti a současně stanovuje pevný výnos ve výši 10 % p.a. v prvních dvou letech trvání produktu.

Sdílet

V následujících třech letech, z 5letého investičního období, je výplata možného výnosu závislá na výkonnosti „koše akcií“ složeného z největších evropských akciových titulů, přičemž roční výnos může za stanovených podmínek dosáhnout až 15 % p. a. Platební závazky emitenta tohoto produktu jsou rovněž zaručeny ze strany společnosti Citigroup Inc. Zájemcům o tuto atraktivní nabídku zbývá už jen měsíc, konec upisovacího období je 2. 7. 2009, den emise 8. 7. 2009 a den splatnosti investice 8. 7. 2014. Minimální výše investice je 100.000 Kč.

V současné době hraje hlavní roli především určitá „bezpečnost“ investice. Nejvíce žádanými jsou proto investiční produkty, u kterých emitent zaručuje za stanovených podmínek hodnotu minimálního výnosu a také vrácení 100 procent jistiny v době splatnosti. Shrnu-li to, v současné době zaznamenáváme odklon od očekávání vysokých zisků ke snaze o ochranu jistiny a pevně stanovený minimální výnos, říká Ladislav Kročák, ředitel osobního bankovnictví Citibank v ČR a dodává: Nabídkou produktu Min&Max se snažíme právě této poptávce vyhovět a navíc chceme klientům umožnit participovat na případném růstu podkladových aktiv tohoto strukturovaného produktu.

Min&Max spadá do kategorie strukturovaných dluhových cenných papírů, které jsou kombinací možného zajímavého výnosu a určité ochrany před znehodnocením investované částky. Přímé investice do akcií a akciových trhů jsou mnohdy velmi riskantní. Ve srovnání s přímou investicí do těchto aktiv je zpravidla bezpečnější investovat do strukturovaného dluhopisu, který, přestože také patří mezi investiční nástroje, jež jsou obecně předmětem různých investičních rizik, umožňuje podílet se v určitém rozsahu na odpovídajícím finančním zhodnocení a poskytuje i ochranu návratnosti vámi investovaných prostředků jistiny při držení do splatnosti, a to nehledě na možný negativní vývoj podkladových aktiv na finančním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).