Hlavní navigace

Chlumský novým členem představenstva ŽB

Sdílet

P r a h a 12. března – Dozorčí rada Živnostenské banky, a.s., dnes jmenovala novým členem představenstva banky Ing. Pavla Chlumského, který doposud vykonával funkce vrchního ředitele podnikového bankovnictví a ředitele odboru marketingu
a vývoje produktů podnikového bankovnictví.

Představenstvo Živnostenské banky nyní pracuje ve složení: Ing. Josef Pitra (místopředseda), Ing. Aleš Barabas, Ing. Pavel Chlumský, JUDr. Martin Kryl
a Ing. Tomáš Zralý.

Ing. Pavel Chlumský (narozen 1966 v Kolíně) absolvoval národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 1989 – 1991 si na VŠE připravoval interní vědeckou aspiranturu a poté zde působil jako pedagogický pracovník.

V letech 1991 – 1992 pracoval v pražském ústředí Investiční banky, a.s., v útvaru mezinárodních finančních institucí.

V roce 1992 nastoupil do Živnostenské banky, a.s. Do roku 1994 byl Assistant Manager Trade and Project Finance. V období 1994–1998 pracoval v londýnské pobočce Živnostenské banky jako manažer Forfaiting & Trade Finance a vedoucí Primary Forfaiting & Trade Finance Markets – střední a východní Evropa.

Od července 1998 vykonával funkce vrchního ředitele úseku podnikového bankovnictví a současně ředitele odboru marketingu a vývoje produktů podnikového bankovnictví.

Ing. Pavel Chlumský ovládá angličtinu a ruštinu.

Je ženatý a má dvě dcery.

Mezi jeho záliby patří sport (aktivně fotbal, tenis, cyklistika, lyžování) i hra na kytaru.

Ing. Karel Ježek
tiskový mluvčí
Živnostenská banka, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).