Hlavní navigace

Chat SOS: Opatrně při nákupu šperků s drahými kameny

Jak se správně chovat při nákupu šperků s drahými kameny? Dokáže imitaci rozeznat jen odborník? Odpovědi na tyto i další otázky se dozvíte v novém pravidelném chatu SOS.

Sdílet

Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) organizuje v pátek 10. prosince od 14 do 15 hodin na svých internetových stránkách na adrese www.chat.spotrebitele.info další z pravidelných chatů, tentokrát na téma „Záměna drahých kamenů v klenotech aneb jak se správně chovat při nákupu šperků s drahými kameny nebo jejich imitacemi“. Hostem bude Ing. Michal Košelja, výkonný ředitel České gemologické asociace, a Mgr. Petra Neumanová z Generálního ředitelství cel.

V poslední době se na SOS obracejí spotřebitelé, kteří si nejsou jisti například kvalitou českých granátů, protože, jak se ukázalo, jsou zaměnitelné. Spotřebitelé se ptají, jak mohou poznat při nákupu, zda uvedený drahý kámen je opravdu pravý, čím se mají řídit při výběru zboží i vlastním nákupu a zda se na český trh se šperky dováží hodně imitací drahých kamenů.

SOS vybralo pro další ze svých pravidelných chatů téma, které může být právě v předvánočním období zvláště aktuální. Právě proto, že kupujeme šperky s drahými kameny jen zřídka, je riziko chyby o to větší, řekl František Lobovský, předseda Republikového výboru SOS.

Sdružení obrany spotřebitelů ČR pravidelně pro své chaty vyhledává témata, jež veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info). SOS uvítá návrhy témat chatu, které spotřebitelé považují za zajímavé a aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).