Hlavní navigace

Chat o informacích na počítačových hrách pro děti

Měla by být na obalu počítačových her pro děti informace o doporučeném věku? Myslíte si, že děti nedokáží ještě rozpoznat virtuální svět od reálného a hry s prvky agresivity na ně mohou mít špatný vliv? Nebo jste přesvědčeni, že ani jedno, ani druhé nemá význam? Ať máte jakýkoli názor, určitě vás bude zajímat chat na toto téma s psycholožkou PhDr. Martou Boučkovou, který se na www.chat.spotrebitele.info koná ve středu 20.4. od 14 do 15 hodin.

Sdílet

V anketě, kterou na toto téma na svých stránkách www.spotrebitele.info uspořádalo nedávno Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, se ze 313 účastníků vyslovilo pro uvádění věku na obalu počítačových her téměř 87 procent účastníků. Zdá se tedy, že spotřebitelé pociťují nedostatek takové informace jako problém.

Obrátili se na nás spotřebitelé, kteří tento způsob prodeje považují za rizikový. Nemohou zjistit detaily hry, a málokterý prodejce umožňuje prohlídku hry, aby rodič zhodnotil, zda je pro dítě vhodná, nebo ne, říká Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů. Podstata problému může být například v tom, zda jsou všude potoky krve, nebo zda dítě získává body za „sestřelování“ chodců při automobilových závodech, možností je mnoho. Ale nejde jen o agresivní hry, vždyť existuje i spousta vzdělávacích a i tam je podstatné, zda nekoupíme hru, která už dítě ničím neobohatí. Domníváme se, že taková informace je rodičovským právem a ohlas na naši anketu to potvrzuje, dodává Picková.

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky pravidelně pro své chaty vyhledává témata, jež veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info). SOS uvítá návrhy témat chatu, které spotřebitelé považují za zajímavé a aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).