Hlavní navigace

Chat: Jak poznat bezpečnou hračku?

K Vánocům patří rozzářené oči dětí. Aby takovými mohly v našich vzpomínkách zůstat i ty letošní vánoční svátky, rozhodlo se Sdružení obrany spotřebitelů České republiky věnovat svůj nový pravidelný chat rizikům výrobků pro děti.

Sdílet

V pondělí 13. prosince 2004 uspořádá Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) chat, ve kterém bude na otázky týkající se bezpečnosti hraček odpovídat docentka MUDr. Veronika Benešová, CSc., z Centra úrazové prevence 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice v Praze Motole.

Bohužel zdaleka ne všichni dospělí při nákupech výrobků domýšlejí, jakým rizikům mohou vystavit jejich děti. Proto jsme toto aktuální téma vybrali pro chat v předvánočním období, řekl František Lobovský, předseda Republikového výboru SOS, a upozornil: Jak vyplývá z publikovaných výsledků srovnávacích testů i činnosti dozorových orgánů, celoročně se objevují na trhu typy chodítek, vozítek, odrážedel, tašek, sladkostí s hračkami i další výrobky, které nejsou pro děti bezpečné.

Uživatelé internetu, kteří se chtějí při nákupech zboží pro děti vyvarovat chyb, mají možnost získat nové informace prostřednictvím chatu SOS, který se koná v pondělí 13. prosince od 14 do 15 hodin na www.chat.spotrebitele.info.

Sdružení obrany spotřebitelů ČR pravidelně pro své chaty vyhledává témata, jež veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info). SOS uvítá návrhy témat chatu, které spotřebitelé považují za zajímavé a aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).