Hlavní navigace

Charterová přeprava ČSA rostla za tři čtvrtletí o 15 procent

Charterovými lety Českých aerolinií (ČSA) cestovalo od ledna do září tohoto roku 686 000 cestujících, což je o 15 procent více než ve stejném období roku 2005. Počet uskutečněných letů se zvýšil o více než 11 procent. Letadla ČSA v prvních třech čtvrtletích létala do 50 destinací po celém světě. Nejčastějším cílem v charterové síti ČSA byla Hurghada v Egyptě, Heraklion na Krétě a turecká Antalya.

Sdílet

České aerolinie zaznamenaly v posledních devíti měsících růst v přepravě pro české i zahraniční cestovní kanceláře. Stále častěji si lety od ČSA objednávají renomované mezinárodní firmy, příkladem může být Bank of Scotland. Letadla ČSA přepravují také fotbalová mužstva například Anderlecht Brusel nebo národní fotbalové týmy Irska či Makedonie. „Jde o náročné zákazníky, kteří vyžadují velmi vysokou úroveň poskytovaných služeb,“ řekl ředitel charterové přepravy ČSA Zdeněk Prejzek.

„ČSA kladou velký důraz na pravidelnost letového provozu. Charterům věnujeme stejnou pozornost jako pravidelné přepravě,“ dodal Zdeněk Prejzek. V měsíci září ČSA uskutečnily na čas (podle metodiky Asociace evropských aerolinií se zpožděním menším než 15 minut) 95 procent charterových letů.

Zimní letová sezóna 2006/2007

V nadcházející zimní letové sezóně budou chartery ČSA pravidelně přistávat v exotických destinacích jako je kubánské Varadero, La Isla Margarita ve Venezuele nebo La Romana v Dominikánské republice, kam ČSA jako jediný dopravce na českém trhu létá přímým spojem bez mezipřistání dálkovými letouny Airbus A310 pro 200 cestujících. Do nejoblíbenějších přímořských letovisek na Kanárských ostrovech a v Egyptě budou letadla ČSA směřovat nejen z Prahy, ale také z Brna, Ostravy a Bratislavy.

Novinkou, kterou ČSA od zimní sezóny nabízejí cestovním kancelářím, je možnost zavedení třídy Plus class na středních tratích tedy na letech do oblasti Středozemního moře. Cestovní kanceláře tak budou moci svým klientům v této charterové „business třídě“ nabídnout větší prostor na palubě a širší rozsah služeb. K dispozici jim bude například odletový salonek ČSA na letištích v Praze, Brně a Ostravě. Cestujícím umožní ČSA vzít do letadla také větší povolenou váhu zavazadel bez příplatku. „Věříme, že zavedení nové třídy pro náročnější turisty, přispěje ke zkvalitnění cestování na dovolenou,“ řekl Zdeněk Prejzek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).