Hlavní navigace

Charitativní aktivity skupiny Pioneer Investments - nedílná součást firemní kultury

Pioneer Investments sponzoroval 3. listopadu 2005 v londýnském The Royal Court´s of Justice gala večeři, jejíž výtěžek byl věnován nadaci Roberto Bazzoni Onlus. Na této večeři bylo pro nadaci získáno více než 260 000 EUR. Sponzory byly rovněž Citigroup, Dresdner Klienwort Wasserstein, HSBC a Lehman Brothers.

Sdílet

Nadace Roberto Bazzoni Onlus je aktivní zejména v Africe, kde podporuje například nemocnici Luisy Guidotti v Zimbabwe pro děti nakažené AIDS. Nadace Roberto Bazzoni Onlus byla založena v roce 2000. Roberto Bazzoni Onlus má centrálu v Itálii a pobočky v Bostonu a Dublinu, stejně jako Pioneer Investments.

Sebastiano Bazzoni, ředitel četných společností v rámci skupiny Pioneer Investments, při této příležitosti prohlásil: Všechny peníze shromážděné na gala večeři pomohou ulehčit život trpícím v Zimbabwe, odstraní z něho alespoň trochu krutosti a vnesou do něj naději.

Pioneer Investments v ČR a SR se stal počínaje loňským rokem dlouhodobým generálním partnerem Ceny Jaroslava Seiferta. Mezi laureáty této prestižní literární ceny – Jiřího Suchého a Michala Ajvaze – byla letos rozdělena částka 300 tisíc korun věnovaná skupinou Pioneer Investments.

Roman Pospíšil, generální ředitel Pioneer Investments v ČR a SR ve svém projevu u příležitosti slavnostního předání letošní Ceny Jaroslava Seiferta poznamenal: Ti, kdo působí v oblasti financí, vnášejí do společností, kde působí, jistou stejnost ve vnímání bohatství. Je to stejnost peněz. Stejnost, která jde měřit a kterou se také často měří…lidé i události. Snad je příznačné, že právě ti, kdo onu stejnost pomáhají vytvářet, velmi dobře chápou a cítí, že neméně významné je i bohatství jiné – bohatství emocí a jazyka, bohatství smysluplných vztahů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).