Hlavní navigace

Chalupáři jsou pro zloděje snadným cílem. Často kvůli vlastní neopatrnosti

[Tisková zpráva] Jen za první pololetí letošního roku došlo podle statistik Policie ČR ke 2868 vloupání do rekreačních objektů, přičemž zloději chalupářům způsobili škodu ve výši přesahující 47 milionů korun. Jedním z častých cílů zlodějů jsou i hotové peníze.

Sdílet

„Řada chalupářů vlastní chalupu či chatu v malých obcích a vesnicích, kde nemají k dispozici bankomaty, natož pobočku své banky… Proto, když se rozhodnou strávit na svých chatách a chalupách delší dobu, vybírají si z účtu větší hotovost, aby mohli nakupovat nebo uhradit případné větší výdaje spojené například s nejrůznějšími typy oprav,“ vysvětluje Milan Jursík, manažer marketingu Poštovní spořitelny.

Tím se samozřejmě chalupáři stávají pro zloděje lákavou kořistí. Ve většině případů je totiž podle policistů pachatelem trestného činu někdo z blízkého okolí, kdo má přehled o dění v obci a o majetkových poměrech obyvatel a sezónních rekreantů.

Možností, jak jednat ve výše jmenovaných případech, kdy je dostupnost peněz na účtu komplikovaná, je přitom několik. „V případě potřeby hotovosti do výše 1500 Kč doporučuji využít služby CashBack, tedy výběru hotovosti na pokladnách řetězců COOP, Albert, Albert hypermarket nebo například v síti čerpacích stanic EuroOil,“ říká Milan Jursík. O tom, že je tento způsob výběru stále rozšířenější, svědčí i fakt, že počet transakcí vzrostl meziročně (2010 vs. 2009) o 276 %. Celkově si pak klienti ČSOB a Poštovní spořitelny vybrali v roce 2010 na pokladnách v obchodech hotovost ve výši bezmála 200 milionů korun.

V případě uhrazení vyšší částky se samozřejmě doporučuje bezhotovostní platební styk prostřednictvím internetového nebo telefonního bankovnictví. „Kromě možnosti přístupu k účtu 24 hodin denně jsou zde i finanční výhody. Veškeré transakce provedené prostřednictvím telefonního a internetového bankovnictví jsou levnější než stejné transakce provedené na přepážce,“ doplňuje Jursík.

A nesmíme zapomenout ani na více než 3300 poboček České pošty, díky kterým jsou služby a produkty Era dostupné téměř kdekoli. Nejen pro chalupáře má pak Era Poštovní spořitelna připravenu speciální nabídku, kterou v době zvýšených cen pohonných hmot jistě každý ocení.

Při platbě kartou Era totiž klient získává slevu 0,40 Kč za každý litr pohonných hmot v síti čerpacích stanic EuroOil. Při obsahu nádrže 40 litrů jde o úsporu 16 Kč na jedno tankování.

Era jde cestou zjednodušování produktové nabídky a maximálně se zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Jejím cílem je poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).