Hlavní navigace

ČEZ energií obchodů na kapitálovém trhu

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 4.10. do 8.10. 2004

Sdílet

Akcie ČEZ jsou hnací energií pro investory, jejichž zájem o tyto cenné papíru vytáhl jejich cenu těsně pod hladinu 270 Kč. Nakonec tyto akcie uzavřely týdenní obchodování na ceně 264,90 Kč, která znamená 2,3 % nárůst hodnoty. Akcie ČEZ posílily i přes na první pohled negativní informace o prohraném tendru na koupi slovenských elektráren. V konečném důsledku investoři tuto informaci zpracovali jako pozitivní, neboť se domnívají, že nabízená cena za slovenské elektrárny byla relativně vysoko na fundamentální hodnotou elektráren našich východních sousedů. Pro srovnání roční výkonnost akcií ČEZ dosáhla 86 %, když před rokem bylo možné tyto akcie nakoupit za cenu 142,20 Kč.

Své majitele jistě potěšily akcie společnosti České pojišťovny, které za týden zhodnotily o 8,1 %, na 13 390 Kč. O několik procent méně, ale přesto zajímavých 3,5 % týdně vynesla investice do akcií Komerční banky, jejíž akcie v pátek uzavíraly na 2 930,80 Kč.

Silná korekce zastihla akcie JČ Papíren Větřní, které v průběhu týdne dosáhly maxima 86,10 Kč, aby uzavřely týdenní obchodování po prudkém propadu na ceně 66 Kč.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).