Hlavní navigace

Cetelem v loňském roce půjčil 9,2 miliardy korun, potvrdil svou pozici jedničky na trhu

[Tisková zpráva] Společnost Cetelem, jednička na českém trhu nebankovních poskytovatelů úvěrů, poskytla v loňském roce úvěry v celkové výši 9,2 miliardy korun. Výsledky České leasingové a finanční asociace (ČLFA) potvrdily, že Cetelem obhájil, co do objemu poskytnutých úvěrů, pozici lídra na trhu nebankovních spotřebitelských úvěrů.

Sdílet


Cetelem tržní podíl mezi členy ČLFA v segmentu spotřebitelských úvěrů zvýšil oproti roku 2009 o 9 % a aktuálně tvoří celých 27 %. “I přesto, že oživení ekonomiky bylo v uplynulém roce pouze mírné u většiny nabízených produktů jsme zaznamenali nárůst poptávky, což potvrzují i dosažené výsledky za uplynulý rok, které pro nás znamenají upevnění pozice na trhu,“ uvedl Václav Horák, generální ředitel Cetelem.

„Zájmu se těší především Osobní půjčky Cetelem, u kterých jsme ve srovnání s rokem 2009 zaznamenali meziroční nárůst o více jak 11 %. Shodný nárůst oproti roku 2009 evidujeme u objemu transakcí realizovaných kreditními kartami a u splátkového prodeje, který činí 7 %. Potvrdil se rostoucí význam internetu, kde naši zákazníci pro platby využívají stále více Virtuální kartu Cetelem, která v uplynulém roce zaznamenala rekordní nárůst o 130 %. Nejčastěji financovaným zbožím byla výpočetní technika, zejména notebooky, a mobilní telefony,“dodal Václav Horák.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).