Hlavní navigace

Cetelem jako první rozšiřuje pojištění schopnosti splácet i na partnera klienta

Společnost Cetelem rozšířila možnost pojištění schopnosti splácet pro Osobní a ON-LINE půjčky Cetelem. Nyní se může pro případ nepříznivých životních událostí pojistit společně s klientem i jeho partner nebo partnerka. Pojištění ochrání rodinu v případě, kdy dlouhodobá nemoc nebo dokonce smrt jednoho z partnerů ohrozí rodinné příjmy.

Doba čtení: 1 minuta

„Klient i jeho partner nebo partnerka se mohou společně pojistit pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity nebo smrti. Pokud je klient držitelem kreditní karty Aura, vztahuje se pojištění současně i na případné zneužití karty,“ upřesnil ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. Pojištění se vztahuje na partnery, kteří žijí ve společné domácnosti s klientem. Partner se může pojistit současně s klientem, ale pojištění nelze sjednat samostatně.

„Chtěli jsme poskytnout našim klientům možnost ochránit se před problémy se splácením úvěrů v případě, kdy nepříznivá životní událost ohrozí příjmy celé domácnosti,“ vysvětluje ing. Václav Horák. Pokud jsou pojištěni oba partneři, pojišťovna poskytuje plnění v případě pojistné události, týkající se kteréhokoliv z nich. Pojišťovna tak např. hradí splátky úvěru jak v případě dlouhodobé pracovní neschopnosti klienta tak jeho partnera.

Cena pojištění je stanovena na 4,99 % z měsíční splátky – za relativně malou částku tak získají klienti jistotu, že se v případě nepříznivých a nečekaných životních situací nedostanou do problémů se splácením svých úvěrů. Oba partneři musí splňovat podmínky nutné pro sjednání pojištění, které poskytuje POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA.