Hlavní navigace

Cetelem financoval úvěry za více než 6 miliard korun, roste zájem o nákup počítačů a rekonstrukce bydlení

„Během prvních devíti měsíců letošního roku financoval Cetelem úvěry za 6,27 miliard korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 22% nárůst,“ sdělil ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. Na splátky si lidé stále nejvíce pořizují spotřební elektroniku, počítače ovšem už dohánějí televizory.

Sdílet

Počítače dohánějí v nákupech na splátky televizory

„Nejvíce spotřebitelských úvěrů v místě prodeje poskytujeme stále na nákup spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Výrazně ovšem roste podíl počítačů a jejich příslušenství, ve srovnání s loňským rokem se jedná o 65% nárůst,“ uvedl ing. Václav Horák.

Počítače pomalu dohánějí nejčastěji pořizované zboží z oblasti černé a bílé techniky. V objemu financovaných úvěrů se počítače dostaly již na druhé místo hned za televizory, v počtu financovaných kusů jsou nyní na čtvrtém místě a předstihly dokonce i počet financovaných ledniček a mrazniček. Nejvíce počítačů financoval Cetelem v srpnu a v září, kdy v souvislosti se začátkem školního roku zřejmě lidé pořizovali domácí počítače, které mohou děti využívat ke studiu.

Cetelem financuje stále více přestavby a vybavení domácností

Téměř polovinu Osobních půjček poskytl letos Cetelem na přestavby a vybavení domácnosti. Zájem o financování přestaveb a vybavení je nadprůměrný, oproti loňskému roku vzrostl objem úvěrů poskytnutých na tyto účely o více než 70 %. Další významnou část Osobních půjček Cetelem představují úvěry na pořízení nového nebo ojetého automobilu, které tvoří 20 % objemu poskytnutých osobních půjček. O pořízení automobilu na úvěr měli klienti Cetelem největší zájem na jaře a v létě. Zájem o půjčky na rekonstrukce a vybavení domácností je vysoký v průběhu celého roku.

10 let Cetelemu v ČR

Letos v říjnu slaví Cetelem v České republice 10 let od svého vzniku. Při této příležitosti připravil pro své klienty několik „narozeninových“ nabídek: Narozeninová Osobní půjčka Cetelem nabízí klientům výhodnou úrokovou sazbou a v závislosti na délce splácení až 1 rok bez úroků. Narozeninová půjčka je navíc zcela bez poplatků – klienti neplatí poplatek ani za uzavření smlouvy, ani za vedení účtu. Nabídka narozeninové osobní půjčky platí do konce roku 2006. V prodejnách obchodních partnerů nabízí Cetelem v těchto dnech úvěry zdarma s nulovou přímou platbou a měsíční splátkou ve výši pouze 5 % z ceny zboží. Tato nabídka platí do konce října 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).