Hlavní navigace

Cestující budou mít od května jednodušší orientaci v tarifech ČSA

Orientace v tarifech Českých aerolinií (ČSA) bude od května výrazně jednodušší. ČSA zpřehlednily svou tarifní strukturu a nově jednotlivé tarify a typy letenek zařadily do pěti kategorií podle možností, které letenky nabízejí. Doposud si cestující mohli rezervovat letenky ve dvou desítkách knihovacích tříd.

Sdílet

Nejflexibilnější letenky ve třídě business i economy, které umožňují například překnihování kdykoli zdarma a je možné je bez poplatku kdykoli zrušit, cestující nově snadno rozpoznají pod označením Business Premium nebo Economy Premium. Restriktivnější typy letenek, kde již bude například překnihování nebo zrušení možné jen za poplatek budou označeny jako Business a Economy. Zvýhodněné letenky budou ČSA nabízet pod názvem Value Special.

Naší snahou bylo zjednodušit cestujícím orientaci v tarifech Českých aerolinií, řekl výkonný ředitel marketingu ČSA Jan Kaše. Jde vlastně o vytvoření pěti tzv. tarifních balíčků se stejnými možnostmi. Nejde o změnu knihovacích tříd. I nadále budou ČSA nabízet letenky různých cenových úrovní a letadlo bude rozděleno do dvou cestovních tříd Business a Economy, vysvětlil.

Pro koho jsou jednotlivé tarifní balíčky určeny?

Obchodník, který potřebuje flexibilní letenku s možností kdykoli ji překnihovat tak, aby se čas odletu přizpůsobil jeho potřebám a který zároveň požaduje vysoký standard služeb na palubě i před letem a po přistání, je přesně tím klientem, pro kterého jsou určeny letenky pod označením Business Premium.

Cestujícímu, který vyžaduje vysokou úroveň služeb business třídy ČSA, ale zároveň má pevně daný termín odletu a příletu a nepotřebuje tedy využít možnosti překnihování letenky nebo jejího zrušení zdarma, budou nejspíš vyhovovat letenky s označením Business.

Pokud klient cestuje na jednání nebo za poznáním, ale den nebo hodina jeho odletu nebo příletu se může do poslední chvíle změnit, potřebuje tedy flexibilní letenku, kterou je možno překnihovat na jiný termín nebo ji zcela zrušit. Pokud zároveň tento cestující nechce kupovat nejdražší letenky ve třídě business a spokojí se se standardně kvalitním servisem v ekonomické třídě, pak přesně pro něj ČSA připravily tarifní balíček Economy Premium.

Pro cestujícího, který létá služebně nebo za poznáním a svou cestu má naplánovánu dlouho dopředu a ví tedy, že nebude potřebovat hýbat s termínem odletu a chce využít standardní servis na palubě, je ideální nabídkou tarifní balíček Economy.

Pokud klient hledá nejlepší kombinaci kvalitní služby klasického dopravce s veškerým servisem na palubě a výhodné ceny, pak pro něj ČSA připravily speciální cenové nabídky, které lze najít nově pod označením Value Special.

Možnosti, které letenky zařazené do jednotlivých tarifních skupin nabízejí například na evropských linkách, najdete v tabulce:

Možnosti letenek dle jednotlivých tarifních skupin
Produkt Business Premium Business Economy Premium Economy Value Special
Refundace Plná refundace Refundace povolena s poplatkem Plná refundace Refundace před nástupem cesty povolena s poplatkem Není povolena
Změna rezervace Povolena bez poplatku Povolena s poplatkem Povolena bez poplatku Povolena s poplatkem Není povolena
Zavazadla 30 kg 30 kg 23 kg 23 kg 23 kg
Kabinová zavazadla 2 ks o celkové váze18 kg 2 ks o celkové váze18 kg 1 ks o celkové váze 12 kg 1 ks o celkové váze 12 kg 1 ks o celkové váze 12 kg
OK Plus míle Získání 200% základních mil 200% základních mil 150% základních mil 100% základních mil 50% základních mil
OK Plus – možný upgrade do Business třídy  –  – Ano Ano Ne
Business check-in Ano Ano Ano Ne Ne
Vstup do salónku Ano Ano Ne Ne Ne
Přepravní třída Business Business Economy Economy Economy
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).