Hlavní navigace

Cestovní pojištění UNIQA nyní s vyšším krytím za původní cenu

[Tisková zpráva] I letos před startem hlavní letní sezóny optimalizovala UNIQA své cestovní pojištění v souladu s trendy a potřebami turistů. Pojistné částky na léčebné výlohy a na asistenční služby se zvýšily o milion korun, přičemž pojistné se nemění.

Sdílet

Nově bylo zařazeno nemocniční odškodné za každý den hospitalizace v zahraničí. Zákazník může sjednat i další volitelná připojištění, například pro své domácí zvíře. Asistenční služby nyní kryjí i náklady na zpoždění zavazadel v letecké dopravě. Ve prospěch klienta byly upraveny podmínky provozování tzv. adrenalinových sportů.

Zvýšení pojistných částek zvlášť na léčebné výlohy a zvlášť na asistenční služby se týká všech tarifů UNIQA pojišťovny. Minimálně činí nyní 3 miliony korun, aniž by se změnila cena. Pojištění lze uzavřít 24 hodin denně i na internetu.

Zařazena jsou dvě nová volitelná připojištění. Pojištění náhrady dovolené se vztahuje na případy, kdy klient dovolenou nastoupil, ale z důvodu onemocnění, úrazu nebo náhlé vážné události v rodině nemůže řádně vyčerpat všechny zakoupené služby, například předem zaplacené fakultativní výlety. Vzhledem k velké poptávce je nyní nově nabízeno pojištění domácího mazlíčka. To je určeno na úhradu nezbytné veterinární péče pro psy a kočky během dovolené v cizině.

Pojištění storna zájezdu, vztahující se na situace, kdy klient nemůže z vážných zdravotních nebo rodinných důvodů nastoupit cestu, bylo rozšířeno i o nedobrovolnou ztrátu zaměstnání a následnou nezaměstnanost.

UNIQA nově kryje v pojištění asistenčních služeb nutné náklady vzniklé zpožděním zavazadel v pravidelné letecké dopravě o více než 6 hodin. Z pojištění lze uhradit doložené výdaje za občerstvení, doplnění hygienických potřeb nebo náhradní ošacení.

U pojištění nebezpečných sportů došlo k posunutí hranice pro vysokohorskou turistiku nad 3.000 metrů n.m. a byl vyjmut rafting a jiné sjíždění divokých řek na rekreační úrovni (krytí nyní v základním tarifu).

Už od loňska přitom UNIQA pojišťovna garantuje automatické a bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě, kdy nečekaná událost zabrání klientovi v cestě domů, až do jeho skutečného návratu domů (např. uzavření leteckého provozu, živelní pohroma v místě dovolené, apod.). Základní cestovní pojištění kryje i letos rovněž tzv. adrenalinové plážové aktivity (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.), které si klient na místě zakoupí pro zpestření.

Cenovou výhodnost rodinného cestovního tarifu UNIQA prokázalo nedávné porovnání 15 produktů od různých pojišťoven uveřejněné v časopisu dTEST (vydáno 05/2011).


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).