Hlavní navigace

Cestovní pojištění UNIQA kryje terorismus a vychází vstříc sportovcům

Na startu sezóny dovolených opět sílí poptávka po cestovním pojištění do zahraničí. UNIQA pojišťovna optimalizovala svůj cestovní program a nabízí nyní skutečně komplexní ochranu za velmi příznivou cenu. Pojištění léčebných výloh UNIQA pokryje na dovolené našich občanů rovněž rizika terorismu nebo živelných pohrom, v rámci speciálních programů i rizika spojená se stále atraktivnějšími sportovními aktivitami provozovanými o dovolené – např. s horolezectvím nebo potápěním.

Sdílet

Ve srovnání s prvními pěti měsíci předchozího roku navýšila UNIQA pojistné z cestovního pojištěni o 21 %. Očekává se, že letošní léto bude co do počtu českých občanů cestujících na zahraniční dovolenou jedno z nejlepších. Stoupá i informovanost o nutné spoluúčasti na úhradě léčebných výkonů a léků ve většině navštěvovaných zemích a výhodách komerčního cestovního pojištění.

Vedle tradičních rizik onemocnění nebo úrazů se v minulých letech bohužel ukázala jako reálná i jiná nebezpečí – terorismus nebo živelné katastrofy jako tsunami, povodně či hurikány. V rámci pojištění léčebných výloh UNIQA jsou tato rizika kryta za standardní pojistné bez navýšení.

UNIQA pojišťovna zareagovala i na stoupající sportovní aktivitu naší veřejnosti. Ve spolupráci s Českým horolezeckým svazem poskytuje celoroční cestovní pojištění pro jeho členy. UNIQA se přitom opírala o zázemí svého mateřského koncernu UNIQA, který je pojistitelem členů rakouského svazu Alpenverein.

Nový speciální produkt UNIQA kryje i rizika spojené s potápěním, kterému se věnuje stále více lidí. Celoroční cestovní pojištění speciálně pro potápěče se začne nabízet v průběhu letošní letní sezóny na vybraných pobočkách. Krytí se bude vztahovat i na ošetření v dekompresní komoře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).