Hlavní navigace

Česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční v Regensburgu

Všem, kteří pracují nebo pracovali v Čechách a v Německu a chtějí se dozvědět odpovědi na otázky týkající se důchodového zabezpečení, jsou určeny mezinárodní konzultační dny. Už šesté česko-německé konzultační dny k důchodům se budou konat 17. a 18. března 2009 v německém Regensburgu.

Sdílet

Poradenství zájemcům poskytnou zástupci německého nositele důchodového pojištění Deutsche Rentenversicherung (DRV) a České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Konzultaci budou odborníci poskytovat bezplatně. Tým bude tvořit vždy český a německý odborný pracovník. V případě potřeby je zajištěno tlumočení. Přednost při poradenství mají předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním.

Konzultace budou odborníci z ČSSZ a DRV poskytovat v úterý 17. 3. 2009 od 9.00 do 16.30 hodin a ve středu 18. 3. 2009 od 9.00 do 13.00 hodin v pobočce poradenského místa DRV Maximilianstr. 9, Regensburg. Na akci upozorňuje na pobočkách DRV a v příhraničních okresních správách sociálního zabezpečení také dvojjazyčný plakát (viz příloha). Ten informuje o dokladech, které si je třeba vzít s sebou – doklady o pojištění (především německé číslo pojištění, rodné číslo, případnou korespondenci s nositelem pojištění apod.), občanský průkaz nebo cestovní pas – a o telefonním čísle, na kterém si mohou zájemci předem sjednat termín konzultace (v německém i českém jazyce).

Šesté mezinárodní konzultační dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné minulé ročníky. Poprvé se česko-německé konzultační dny konaly v červnu 2006 v německém Pasově, další byly v dubnu 2007 v Karlových Varech a Praze, v říjnu 2007 v Mnichově a zatím poslední se uskutečnily v dubnu 2008 v Plzni a v říjnu 2008 v Drážďanech. Celkem se jich zúčastnilo téměř 570 klientů ČSSZ a DRV.

Organizaci konzultačních dnů v Regensburgu převzala německá strana, která také oslovila potenciální klienty formou dopisu. Na otázky o nárocích na dávky ze systémů pojištění ČR a SRN odpoví také dvojjazyčná informační brožura „Důchody v České republice a ve Spolkové republice Německo“. Stáhnout ji lze na http://www.cssz.cz/…ublikace.htm.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).